| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Imi place de un baiat de la mine din clasa dar el are deja o prietena Eu ma inteleg destul de bine cu prietena lui si nu vreau sa ii despart dar il iubesc mult... si nu stiu ce sa fac

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Sentimentele pot fi controlate intr-o mare masura.Nu tot ce ne place trebuie sa fie al nostru. Daca te indragostesti de un actor de film, ce faci? Spargi ecranul? Renunta la o astfel de iubire pentru un baiat care are inima ocupata.Este generatoare de suferinte.