| bellasweet a întrebat:

Va rog sa-mi dati raspunsuri rapide. E urgent!
Mama mea e gravida in aproximativ doua luni. Tata nu accepta copilul si vrea ca mama sa faca avort.Nici eu nici mama nu vrea sa faca avort.Va rog spuneti-mi ce sati zic tatalui ca sa accepte copilul?

Răspuns Câştigător
| LittleDrop a răspuns:

Sunt cateva solutii: ori ii spuneti ceva convingator pentru a-l accepta (ca iti doresti un fratior, ca e si el un suflet, el nu are nicio vina in ce familie se naste sau daca parintii il vor sau nu. un copil este un dar de la Dumnezeu, multi si-ar dori sa aiba unul si nu pot din motive medicale, iar el ca poate ce face? da cu piciorul? e sange din sangele lui.); ori o convingi pe mama ta sa il parasiti, mergeti doar voi doua si stati linistite. Aveti grija de voi! Si de bebe! big grin

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu o poate obliga sa avorteze impotriva vointei ei!
Si,daca apeleaza la metode violente,exista Politie, protectie sociala etc!
Sprijin-o pe mama ta, impreuna veti reusi!

| hackey a răspuns:

Nu ai specificat ce varsta ai tu! Daca tu ai 20 si el are un an te-ai simti bine? La varsta parintilor tai te-ai gandit?
Cei care iti spun sa spui tatalui tau ca il parasiti... daca spune "Hai pa!" voi ce o sa faceti? La asta te-ai gandit?
Nu sunt PRO avort dar si sa ai mama de 70 de ani cand copilul ii la liceu...

Răspuns utilizator avertizat
| Kruger2 a răspuns:

Parasiti-l. Daca nu intelege acum, nu va intelege niciodata. Solutii extreme pentru cazuri extreme. Fii tare.

| yoysh a răspuns:

Ii spui ca avortul este o CRIMA! acel copilas este un suflet, un om. Isi ucide propriul copil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cemai tatastraight face
spune-i si tu ca vrei un fratior si spune-i ca pe tine de ce te-a acceptat intrebal carei problema lui de nu-l acceptastraight face mai mult nu stiu ce sa-ti spun sper ca te-am putut ajutabig grin

| bellasweet explică:

Eu vreau sa va multumesc la toti care mia-au dat raspunsuri pana acum. Daca mai puteti sa mai dati incurajari sau alte raspunsuri eu vi le astept.Doamne ajuta! Sa mergem cu Dumnezeu inainte si sa credem cu tarie ca el ne va rezolva toate problemele!

| King_6722 a răspuns:

Lasatil singur.ii spuneti frumos ca ori accepta copilul ori voi 2 plecati.e decizia mamei tale si a ta in mare parte. ducetiva la o bunica ceva.si spune-i ca nu e bine ce face, daca vrei informati in plus contacteaza-ma la bogdan_avram90@yahoo.com.