| doareu_5403 a întrebat:

VA ROGGG MULT MULT MUUUULLLTTT DE TOT AJUTATI-MA. Imi place un baiat mai mare cu 1 an decat mine. el imi da destule semne ca m-ar placea(((se uita mereu la mine. uneori trece prin fata clasei mele(presupun ca vrea sa ma vada). se baga cu mine in seama(odata m-a prezentat prietenilor sai ca fiind prietena lui). inainte mereu incerca sa iasa in evidenta cand eram eu prin preajma. dar in ultimul timp nu stiu ce este cu el nu prea mai vine sa vb cu mine dar mereu se uita la mine(sunt anumite zile in care incearca sa nu ma priveasca)). Este foarte schimbat-or(poate nu stie ce vrea)dar privirile intense, tachinatul (stie ca nu-mi place cel de-al doilea nume al meu si mereu imi zice asa)ma fac sa cred ca ma place. Poate nici eu nu prea i-am aratat ca-l plac dar nu stiu ce sa fac si cum sa fac(am mai avut relatii dar nu am mai patit asa niciodata). el este la un club de fotbal. si intr-o zi cand el era de serviciu pe scoala eu chiulisem de la o ora si am stat cu el si cu un coleg de al lui.si m-a intrebat de ce fotbalist imi place si apoi m-a intrebat daca imi place de fotbalistul ala paul(adica el)si am zis ca nu-l cunosc, apoi pe mess i-am zis (app.sti chiar imi place de fotbalistul ala paul.si face e chipes nu? si cam atat si sunt tare confuza(NU STIU DACA MA PLACE SAU NU), ma macina gandul ca daca nu-i place de mine...de ce imi mai da sperante? ma gandesc ca poate asteapta sa fac eu primul pas(SA-L FAC?)VA ROG AJUTATI-MAcryingcryingcrying::*:*:*:*(scuze daca nu sunt foarte explicita)Dar va rog mult dati-mi un sfat:*

12 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

El te place dar s-a cam saturat sa iti dea atatea semne si tu sa nu ai nicio reactie, eu zic sa vorbesti cu el si sa fiti impreuna pentru ca te place foarte mult, dar daca continui asa poti sa ii spui adio happy asa ca hotaraste-te rapid

| MeMyseIf a răspuns:

Ohoo...laughing
Am avut si eu asemenea cazuri. Dintr-un punct la sigur trebuie sa te calmezi-TE PLACE! SI INCA TARE!
De unde stiu? Deci din detaliile ce mi le-ai zis si din tot procesul asta pe care mi l-ai explicat si care pare cam confuz, duce la ideea asta.Insa,celalat punct e ca indiferent de faptul ca el te place, oricum ii mai place si sa se joace cu emotiile si reactiile evidente pe care le manifesti tu ori de cite ori il vezi sau cind se intimpla ceva din cauza lui.
El e persoana careia ii place sa admire asemenea chestii de la distanta.Si atunci cind vine si momente in care parca nu ar avea placerea sa te mai vada sau sa-ti acorde atentie, in realitate nu e asa, iarasi e un rol-Vrea sa-ti vada reactia.
Din ce motiv ar face-o nu e clar, sau poate ca nu are incredere in sine, crede ca poate nu te merita, ca nu are kurajul sa inceapa ceva serios cu tine si prefera so ia asa doar prin niste glume si aere teatrale, ca macar prin aceasta arta sa-si poata mari importanta in ochii tai.Sau ca el nici nu vrea ceva mai serios, ii este prea de tot cu atmosfera pe care o provoaca el, se simte bine asa.
Vezi si intr-un caz si in celalat el se simte bine impreuna sub masca asta a teatrului, dar deja ramine sa analizezi mai bine ca sa intelegi din ce motiv ii este atit de tare pe plac.
P>S:In nici un caz nu fa tu 1 pas, pe urma vei suferi crede-ma si inca vei arata tare prosta in fata lui. El poate ca asta si asteapta ca sa se simta invingator. Cel mai bine, ar fi sa nu grabesti lucrurile, lasa sa mearga asa, intra in jocul lui si puneti si tu o maska, nu te lega repede de sentimente si emotii, mai intii studiaza-l si apoi lasa-te vrajita! Vezi, pina unde va ajunge intriga asta si daca observi ca o ia pe unde nu vreai, scoate-ti maska si renunta sa te mai gindesti la el.
bafta, pupici!

| Smurf a răspuns:

Cred ca se simte atras de tine din cate spui, nimeni nu ar sta sa piarda timpul aiurea. Dar sunteti mici si toti faceti asa, asteptati ca celalalt sa faca primul pas.Probabil ca la fel se gandeste si el " Oare ma place sau face misto de mine?". Vorbeste cu el direct sau pe mess, intreaba-l ce simte, ca sa stii un lucru.nu e nimic de pierdut.

| iiSceneXX a răspuns:

Stii vb aia"" Cine loveste iubeste."" Ei si aici se pune in aplicare. Adk in sensul ca te loveste cu poreclele care nu`ti plac sau numele tau mrg. Eu zic sa incerci sa faci primul pas. Iar daca nu te place asta e. Tine minthe. Incercarea moartea n-are. happy

| DanielaMe a răspuns:

LOL, laughing e sigur ca te place, dar poti sa-l intrebi sa te asiguri happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@MeMyseIf. iti multumesc f mult de rasp...si eu is exact in aceeasi situatie ca doareu si mai ajutat f mult.ms:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaa rogg sa ma ajutati si pe mine cu cevaa.Imi place de un baiat de la mine de la scoala si am impresia ca si el simte la fel.Am stat cu el de vreo 2 ori.Mereu se uita la mine in pauze ma ia in brate, dar pe mess nu prea vb asa de des.Mai iesim afara impreuna si cu alti prieteni si uneori imi pune conditii daca vreau sa merg undeva si sa vina si el.imi zice sa il pup sa mearga.Sii lucruri deastea...Va rogg iooo ajutati-ma sa imi dau seama daca e e adv ca ma place sau e doar in imaginatia mea. K eu il plac pe elsadsad:X:X:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i si intraba-l daca e la fel, crede-ma sunt baiat si stiu

| Roxana_2583 a răspuns:

Uite... vb cu el daca te place si tu spune-i ca il placi...si daca sentimentele coincid intre voi da-ti-va o sansa sa vedeti care-i treaba. dar nu sfii timida si artata-i ca esti hotarata de ceea ce susti si ca ai vrea ceva cu el, mai mult decat o amicitie.nu e greu.trebuie sa fii hotarata si sa stii ce sa-i spui

| Sonia_4064 a răspuns:

Da-mi-l mie, il initiez intr-ale sexului si il invat cum sa te cucereasca asa cum trebuie

| Sonia_4064 a răspuns:

@memyself, dai sfaturi frumoase, ne vedem la o cafea candva? mie imi plac mult mult si fetele si baietii, deci nu te sfii, ne putem vedea sa facem diverse: sa vorbim, sa mergem la baseasa shopping center, sa ne facem masaj reciproc, absolut orice

| Sonia_4064 a răspuns:

Draga mea @doareu, putina gramatica n-ar strica, vorbesc foarte serios. ai sanse foarte mari sa nu pari o agramata cand vorbesti cu barbatul tau si stim si noi ca e frumos sa vorbim si sa scriem corect in limba romana. daca, in schimb, sarba este limba ta natala, atunci te iert.