| BeTheBestAndFu*kTheRest a întrebat:

Va rooogg sa ma jutati...
azi am avut un contact sexual neprotejat. in mod normal. ar trebui sa-mi vina peste o saptamana cam asa.
ma doare in dreptul ovarelor...
si nu stiu. e posibil sa fi ramas insarcinata?
mor de frica :-s!

Răspuns Câştigător
| leddy a răspuns:

Crezi ca simptomele apar din prima zi?
dureri poti de la contactul sexual, poate a fost ceva ce te-a deranjat in timpul procesului
totusi rezultatul il vei vedea peste o saptamana in kolo daca vine menstra atunci tot ok, daca nu atunci fuguta la farmacie dupa test,

sincera sa fiu nu prea cred sa fi ramas insarcinata.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ramai insarcinata, mai ales daca ai menstruatii neregulate. Durerea din dreptul ovarelor nu are nici o legatura. Maine dimineata la prima ora, du-te la ginecolog si, in urma consultatiei, discuta posibilitatea de a lua pilual de a doua zi. In nici un caz sa nu o iei dupa ureche, fara sa te vada ginecologul inainte, ca este periculoasa.

| Sara a răspuns:

Daca te joci. tragi consecintele. E posibil sa fii, e posibil sa nu fii. Daca ai un ciclu regulat si zici ca peste 7 zile, ar trbeui sa ti vina, dupa un simplu calcul, acum esti in perioada fertila, deci nu ai ramas gravida. Pentru linistea ta, daca ciclul nu ti vine, peste 14 zile fa ti un test.
pont pe care poate il stii. in timpul menstrei si celelalte zile pana aduni 10 nu ramai gravida, si alte zece dinaintea venirii iar nu ramai gravida, deci perioada in care esti tu acum. calculeaza asta : http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/
Sper ca te am ajutat, pa!

| valThina a răspuns:

Du-te la farmacie si cere pilula de a 2 a zi(chiar daca nu sunt 100% eficiente dar e bine sa le iei)

| Alice_6278 a răspuns:

Trebuie sa te gindesthi mai intii ce faci ca apoi trebuie sa suferi konsecintzele. putine shanse sa nu fi ramas insarcinata. dar sper ca acest lucru nu s-a intamplat.fii putin mai atenta.este si normal sa fii speriata dar trebuia sa te gindesthi la inceput. cea mai buna metoda este sa te duci la medik acolo vei afla purul adevar nu-ti fie frica totul este trekator. Succes Mare:*

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Vorba sare.dk te joci cu focu asta e... poate ai racit jos.asteapta sa vezi daca iti vine. daca nu te duci frumusel la farmacie dupa 2-3 saptamani cumperi un test nu e scump 10 lei ...si asa gasesti raspunsul

| SnicK a răspuns:

NO MAI FACETI DACA STITI CE VE-TI PATI.
Toti o faceti si maine intrati pe TPU si incepeti sa povestiti ce a fost si daca ai ramas sau nu.
Tu crezi ca stiu toti?
Esti casatorita? Fa-o pana pici jos.
Esti inca necasatorita, nu o fa si asteapta ziua nunti ca de aceea exista Luna de miere.Hormoni vostri inca