| Andersann a întrebat:

Va salut.

Am nevoie de ajutorul vostru, am sa va detaliez problema mea, sper sa ma puteti ajuta cu un sfat.

Acum o luna si ceva mi s-au aprins calcaiele dupa o fata. Ma mai intalneam cu ea intamplator, vorbeam, venea la mine, chestii marunte. Am inceput sa vorbesc cu ea online, dar mi-a parut cam fara chef de vorba, asa ca am intrebat-o daca nu ar vrea sa iesim, doar noi2, ea raspunzadu-mi ca o sa vedem. De atunci nu am mai vorbit cu ea, dar maine, voi fi nevoit sa ma intalnesc cu ea ( iesim mai multi, prieteni comuni etc ) as vrea sa va cer sfatul? Ce ar trebui sa fac? Cum ar trebui sa ma comport? Inca imi place de ea, ideea de a fi impreuna cu ea surazandu-mi.dar nu prea stiu cum ar trebui sa ma comport cu ea in conditiile in care s-a intamplat ce s-a intamplat... Voi cum ati proceda in locul meu? Va multumesc.

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Vreau sa te felicit, in comparatie cu majoritatea flacailor de pe aici, ti-ai jucat cartile bine.
Cu parere de rau, iti dai seama din energia conversatiei daca e sau nu interesata.
Acum depinde si de tine ce ai vorbit.
Daca ai inceput ca majoritatea cu buna si apoi ce faci, e clar.
Cum e la fel de clar o intrebare inchisa, gen " ce faci?" si una deschisa "ce faci in weekend"banuiesc ca intelegi.
Daca o da in o sa vedem, 80% nu e atrasa de tine si 20 e indecisa si confuza.
Eu as fi indiferent si as urmari profund reactile ei,dar faci ce crezi acum.
Acum fie ca e online fie ca e in relitate, iti dai seama foarte usor daca o fata e interesata de tine.
Asta doar prin energia conversatiei, restul semnalelor nu isi au rostul.
Asta e de inceput si din pacate la tine nu pare sa fie ceea ce vrei.
Daca vrei mai insista, dar sa nu pierzi timpul ajungand la ceea ce ti-am zis.
Oricum, succes, cunosc sentimentu entuziasmului dar si al refuzului, fie direct sau indirect happy

| Andersann explică (pentru ROB3RT89):

Cam asta e ideea. Cand lipseam de la iesiri se ducea la prietenii mei si ii intreba de ce nu am venit si eu, cand eram venea si ma lua la vorba, ma intreba de fosta mea prietena ( am uitat sa specific, ele sunt cat de cat prietene ). diversse chestii din care mie mi-a dat impresia ca este cat de cat interesata de mine. Dar in mediul online mi s-a parut sictirita de tot, total opus de cum mi s-a parut in realitate.

| RAY a răspuns:

Te atrage fizic? Ea e atrasa de tine? Un sarut ceva vezi maine, daca lipseste atractia adio continuare

| Kiwibibilă a răspuns:

Nu-ti bate capul, atat iti spun. Asta e genul de tipa nesimtita care nu stie sa lege o propozitie cu subiect si predicat si te si lasa sa o astepti cand ea stie ca nu are chef sa iasa cu tine. Deci, forget it!

| ASMA14 a răspuns:

Eu zic sa fi indiferent fata de ea si sa o urmaresti subtil sa ii vezi reactiile. Daca te urmareste pe furis te place, daca nu se uita la tine deloc si nu iti da atentie nu are rost sa stai dupa ea.

| NicoletaSimina a răspuns:

Imi pare nespus de rau ca tu suferi acum.Trebuia sa pui in aplicare tot ceea ce ti-am spus...ai facut cum ai vrut tu! Fii indiferent cu ea.Nu ii permite sa te calce-n-picioare.Ea are impresia ca te poate juca pe degete.Ori de cate ori va incerca sa te subestimeze, nu-i permite asta.Intreb-o direct:Ce-ti doresti? Iti doresti sa ai o relatie serioasa cu mine, sau nu? Pe baza a ceea ce-ti raspunde, analizeaza cu luciditate, gandeste de 2 ori inainte sa-i oferi un raspuns. Daca se fasticeste,se balbaie si sta pe ganduri,e clar ca nu-si doreste o relatie cu tine. Daca se plictiseste repede,daca da semne sa plece,dar mai ales daca te respinge (nu te lasa sa o saruti sau sa o imbratisezi),ia-ti adio de la ea! II spui:Te pup,pa, pa! Nu ti-ai dat seama ca ea a venit la tine doar pentru un anumit scop? Fireste, pentru a afla cat mai multe informatii despre prietena sa. Dragul meu, asculta-ma! Intoarce-i spatele, pana nu e prea tarziu.Nu-i mai da niciun semn de viata si fii indiferent cu ea,nu meriti sa suferi pentru o proasta! O persoana cand este atrasa de tine,te imbratiseaza si te saruta constant,este interesata de tine,te sustine mereu si te apreciaza pentru facilitatile tale,te accepta asa cum esti tu,are incredere in tine,isi face griji pentru tine,isi dedica o parte din timpul sau,isi face planuri de viitor cu tine,se impaca cu tine dupa o cearta,se supara atunci cand tu esti suparat,isi recunoaste greselile si incearca sa nu le mai repete, glumeste cu tine si iti zambeste constant, cauta solutii pentru a va rezolva anumite probleme, te apara, etc.Asta este iubire adevarata. Tine minte"De unde nu-i
Nici Dumnezeu nu cere!"Sper ca te-am ajutat!

| stftfd a răspuns:

Man eu iti zic asa din propria experienta.
Cand va intalniti stati de vorba te duci undeva si ii zici hai putin cu mine ca am ceva sa iti spun.Mergeti amandoi si ii spui asa:
Sti eu chiar te plac si de asta te-am invitat atunci sa iesim doar noi doi si vreau sa stiu daca chiar si tu ma placi.
Daca zice da:
Va luati in brate sau va sarutati
Daca zice nu:
Ii zici ok...pui capul in jos si mergi la ceilalti prieteni ai vostri si nu o mai bagi in seama tot timpul cand sunteti toti impreuna.
Sper ca te-am ajutat