| Brenda93 a întrebat:

As dori sa imi dati un sfat sau o parere pentru casunt intr-o sitatie in care ma simt confuza.Acum un an am intalnit un baiat prin intermediul unor prieteni si am inceput sa vorbim sa iesim la suc avem prieteni comuni, si am auzit ca ii placea de mine.doar ca eu atuncea nu eram interesata de el.Un timp nu ne-am mai vazut deloc,apoi ne-am intalnit intamplator in club la ziua unui prieten de`a nostru,si atunci ne-am sarutat prima oara. Dupa acea zi in care am fost foarte apropiati, nu ma mai cautat. doar dupa doua saptamani m-a intrebat daca vreau sa merg in excursie la munte cu el si cu prietenii lui si sa mai chem eu ceva prietene pentru ca se apropia revelionu, dar pana la urma excursia s`a anulat.Ne tot intalnit intamplator. inevitabil, dar nu apucam sa vorbim parca si eu si el ne faceam mereu ca nu s-a intamplat nimic, desi tot timpu ne uitam unul la altul pe facebook la poze dar nu vorbeam..si eu de cate ori intram pe el parca vorbea sec si m-am gandit sa-l las in pace.A avut prietena un timp, si chiar cu ea de mana se uita dupa mine, si acum daca il vad ii simt privirea insistenta ..si nu inteleg ce s-a intamplat,la toti prietenii lui i-au placut de mine, ma tot chemau cu ei si imi faceau apropouri iar eu i-am refuzat pe toti pentru el...Ce sa fac? am fost de vina ca nu i-am spus ce simt pentru el? eu i-am demonstrat cu faptele si sigur s-a prins.iar daca i-as spune acum ar fi prea traziu.Ce parere aveti? Eu tot am impresia ca s-a ajucat cu mine, si ca daca chiar ii pasa m-ar fi cautat.nu ar fi lasat totul balta ..eu inca il plac si mi`e greu sa-l uit i-am sters si nr de tel, poze, facebookul si m-a adaugat inapoi ..tot..mi`e greau sa-l uit pentru ca il intalnesc mereu fara sa vreau.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca ii pasa de tine, nu era cu alta de mina.

| alinaiiiioana a răspuns:

Pai ori esti doar o alta ori esti the one... uite un sfat pe care eu regret ca nu l-am urmat si voi regreta mereu : intreba-l ce e cu el, daca tine la tine sau ce e cu voi, s-ar putea sa iti fie rusine dar daca nu o vei face dupa iti vei plange in pumni macar asa stii una si buna...
good luck girl :*

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui, nu ai de unde sa stii ce e in sufletul lui si ce gandeste el. poate e o persoana foarte orgolioasa si ii e greu sa se exprime.

| VampyYuki a răspuns:

Eu zic sa-l intrebi direct care-i treaba si sa-l intrebi de ce te ignora. Poate o face doar ca sa-ti starneasca gelozia.Cel mai bine ar fi sa-l suni si sa-i spui ca vrei sa va intalniti sa puteti discuta despre asta.Acuma eu nu stiu ce sa zic cel mai bine ar fi sa lamuriti lucrurile face to face dar daca el nu vrea sau tu nu ai suficient curaj atunci nu stiu ce sa zic.E oricum o situatie destul de ciudata. Daca el nu iti raspunde la telefon sau nici macar nu vrea sa va intalniti atunci fa-i o vizita.Nu cred ca e atat de nesimtit incat sa-ti tranteasca usa-n nas.Dar oricum daca nu vrea sub nici o forma sa stea de vorba cu tine mai bine uita-l... Abia mai tarziu o sa-si dea seama ce a pierdut.

| spdasinul a răspuns:

E cam greu de spus ori acest tip s-a jucat cu tine, sau a avut multa treaba si de aia tea evitat sau a fost tantalau si nu s-a prins de faptul ca te d-ai la el. Si cred ca atunci cand se uita la tine cand avea prietena de fapt incerca sascape ce acel sentiment(de si nu putea se uita la tine). Uite ce ai de facut: te duci la si il iei deoparte sau cand il prinzi singur si ii spui ce simt si daca si el la fel (si ii d-ai 2 palme zicand,, spune ce ai de cand sa face si nu te mai juca su mine) asta ar trebui sa mearga. Success!