| florinel80 a întrebat:

Va salut. Am o problema mai "delicata". de fiecare data cand fac sex sau ma masturbez ejaculez foarte repede cam in 2 minute. Care ar putea fi problema si cum se poate trata? Raspunsul cel mai bun primeste funda.

6 răspunsuri:
| PogChamp a răspuns:

Esti prea sensibil. Incearca cu ceva alcool/analgezice inainte si mai mult lubrifiant insa cel mai simplu si sigur mod e prin experienta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa de experienta,coroborata cu tineretea ta gradul mare si intens de excitare, factorii psihici dar mai ales mentali conduc la ejacularea rapida. Dupa ce ai sa-ti incepi o viata sexuala constanta cu o partenera unica excitarea se va diminua constant, stimulii psihici si mentali se vor estompa, incet incet va interveni rutina si vei reusi sa-ti controlezi si ejacularea. Momentan ai putea doar sa te masturbezi inainte de a intretine un raport sexual si in acest mod sa-ti prelungesti prestatia initiala, si sa incerci si un al doilea numar care garantat va fi acceptabil ca durata pentru ca si partenera sa fie satisfacuta.

| DroGhys a răspuns:

Ejacularea rapida poate avea mai multe cauze.

1) Esti prea prea excitat
2) Lipsa de experienta
3) Faptul ca te ingrijorezi ca erectia va fi rapida, si asta e un motiv.
4) Reactii incordate ale corpului, daca te incorzi, iti vei da drumul mai repede.
Si multe altele.

Cum ai putea sa ejaculezi mai usor? Pai sunt mai multe metode.
Una dintre ele ar fi sa mai prinzi experienta care te va ajuta cel mai mult.
Alta ar fi faptul la ce te gandesti in timpul actului sexual. Iti garantez ca daca te gandesti cu totul si cu totul la altceva si nu la ce faci in momentul ala, vei ejacula mult mai greu. Dar cand zic sa te gandesti la altceva ma refer cu totul nu doar oleaca. Ca daca te gandesti la ce buna e aia care sta pe tine, degeaba. Gandeste-te la tractoare, masini, jocuri, ce vrei tu.
Si ultima varianta ar fi un spray care se poate cumpara si inainte de actul sexual iti stropesti penisul si erectia va veni foarte greu.

Oricum, stai linistit, in timp vei fi mult mai bun!
Si apropo de asta... Asta dovedeste ca daca ai cel mai mare penis nu esti cel mai tare. Degeaba daca nu poti rezista sa iti satisfaci iubita sau fata cu care esti in momentul respectiv.
In fine. in concluzie stai linistit! Totul va fi bine pentru tinewinking

| alin1317 a răspuns:

Cel mai bun sfat: du-te la un sexshop si cumparati un spray din acela care se da inaintea actului sexual cu 10 minute. Costa in jur de 50 de lei sau chiar 70 de lei(atat am dat pe el). Chiar te va ajuta
Funda?

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti adolescent, ejacularea rapida este normala. Ai rabdare ca odata cu trecerea timpului totul se va rezolva.

| Michael8Black a răspuns:

Incearca mult si exerseaza( e ca un muschi) corpul tau va intelege ca nu ai sufficienta sperma de dat usor si va incepe sa fie mai mofturos la cat sex renunta pentru ea...