| cosminandrei1 a întrebat:

Am o problema daca cineva poate sa ma ajute, am observat ca atunci cand ma masturbez la film porno ejaculez dupa 1 minut maxim 2, iar daca nu o fac la film porno ma tine si peste 10 minute, sunt nedumerit de ce se intampla chestia asta, mi am inceput viata sexuala iar ultima data cand am facut m-am terminat destul de repede, ce sfat imi dati sau ce sa fac? Am 17 ani

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gandeste-te si tu logic, vorbim de exictare vizuala =vezi ceva in nud plus excitare auditiva auzi orgasmul fetei asa in lipsa lor e mult mai greu sa ajungi acolo, cu cat sunt mai multi stilmuli cu atat e mai rapid

| cosminandrei1 explică (pentru RAY):

Imi e frica sa nu ma afecteze in viata sexuala

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa de experienta, excitatia, hormonii bata-i vina. Ce mai. Toate se aduna si... dau pe dinafara. Nici nu-i de mirare ca se intampla asa. rolling on the floor

| Goete a răspuns:

Pune filme de terroare intre timp si rezisti mult mai mult

| SalutCeFaceti a răspuns:

Filmele porno te excita si iti stimuleaza creierul, care trimite impulsuri nervoase catre organele genitale si glandele anexe. De aceea, excitarea produsa de masturbarea in sine este adaugata de cea produsa de vizualizarea de filme porno, ceea ce duce la ejaculare mai rapida.