| Robert_Roby_2003 a întrebat:

Salut, cand ma masturbez nu dureaza mai mult de 5-10 minute si ejaculez, as vrea sa pot sa ma masturbez mai mult fara sa ejaculez, spuneti-mi ce trebuie sa fac sa nu mai ejaculez asa repede.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe parcursul activitatii de masturbare, din cand in cand sa faci mici/scurte pauze de manevrare a preputiului sau a actiunii de frecare a penisului. big grin

4 răspunsuri:
| irrumator30 a răspuns:

Tu cat crezi ca dureaza o partida de sex, in general? 5, maxim 10 minute.
In aceleasi conditii de frecare si excitare, nu ai cum sa rezisti mai mult, cand te masturbezi, gandeste-te putin. Deci e normal ca o mastubare sa dureze 5 pana la 10 minute.
Nu te panica, nu dispera.

| anonim_4396 a răspuns (pentru irrumator30):

11 minute, zicea Coelho.

| irrumator30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cercetatorii in ale sexualitatii zic altceva. Maxim 7.30 min, cu indulgenta 10.

| aladin83 a răspuns:

Cauta o fata si e mai buna