| laudilau a întrebat:

Va salut... as vrea sa va intreb ce parere aveti despre o relatie cu o fata pe care eu o iubesc foarte mult si ea "ma evita" (nu in sensul complet al cuvantului), ci atunci cand ne vedem (1 h aprox pentru ca "n`are timp sa stea mai mult" odata la 2 zile ) e totul ok cat suntem afara impreuna dar la telefon, pe msn, y! m e atat de ciudata. mereu n`are timp sa vorbeasca. iar cand ii zic sa ne intalnim are multe ezitari desi sustine ca ma iubeste si ca nu vrea sa renunte la relatia noastra. nu inteleg cum ma iubeste, atata timp cat eu sunt nerabdator sa o vad si-mi doresc sa o vad cat mai des, sa vorbim cat mai mult iar ea ma evita. nu simt nimic din partea ei desi eu o iubesc foarte mult iar ea sustine ca ma iubeste, ce sa-i fac atata timp cat nu vreau sa o parasesc sub nicio forma? cum s-o fac sa inteleaga ca o iubesc si sa aiba increde ca ma poate iubi fara a suferi? dau funda si inteligent / folositor celui ce-mi zice cel mai bine ce am de facut!

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu stiu daca te iubeste.Sa sti totusi ca multe persoane se multumesc sau asa sunt ei setati sa se vada cu persoana iubita- RAR!

Eu zic sa o intrebi de ce e mereu ocupata si daca tot se da lovita...las-o singura.cand iubesti esti mereu langa persoana iubita, vrei sa fi cu ea, dar ea nu pare dispusa la compromisuri...

| curios_3782 a răspuns:

Ar trebui sa o prinzi in toane mai bune la tel sau pe mes si ar trebui sa ii zici tot ce ne-ai zis si noua happy si daca nu intelege nu ar trebui sa mai stai cu ea straight face parerea mea pa'pa

| candycane16 a răspuns:

Pai nu e bine ce face ea, posibil ca nu ia in serios relatia.trebuie sa discuti cu ea despre aceasta, poate are ceva probleme sau ceva acolo la ea s-a intimplat sau poate are pe altul. ti-a spus ca te iubeste, dar trebuie sa-ti demonstreze prin fapte.
P. S succes si ai grija!kiss

| lolix3 a răspuns:

Uite, nu stiu care este varsta voastra. Dar si eu ma aflu cam in aceeasi situatie a fetei. Tin mult la prietenul meu dar nu pot sa ma intalnesc mereu cu el pentru ca sunt parintii, si la tel sau pe mess cand ti-e lumea mai draga apar parintii si uita sa mai plece de langa tine x(, cu siguranta ea tine la tine, dar incearca sa o intelegi chiar daca nu-ti spune motivele sale, bafta:*

| darycus a răspuns:

Mah ai grija ce face ca poate se intalneste cu altu. Urmareste-o o data si daca e cu altu parasestio, iar daca nu vezi care e treaba poate ca iti pregeteste o surpriza cine stie... deci asculta sfatul meu ca am patit-o.
Si daca e asa cum zic...adica chestia cu surpriza fa-i pe plac si fa ce zice ea ca cine stie... poate vrea sa mergeti intr-o excursie doar voi doi na ia grija de tina mah si de ea happy