| Crisstttina a întrebat:

Vi s-a intamplat vreo data sa va atasati foarte mult de o persoana intr-un timp extrem de scurt? iar dupa aceea sa va dea papucii? (eu una am patit-o happy si acum las distruge pe acel om in 2 secunde, in 2 saptamani am ajuns sa pun mult suflet in relatie happy asta s-a intamplat acum 2 ani dar mai tin minte happy _

12 răspunsuri:
| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Da.sad
E foarte trist.Şi foarte greu pentru cineva care a trecut prin aşa ceva.E super dureros.puppy dog eyes.
Îmi pare rău pentru tine.Te înţeleg şi ştiu cum simţi dar e mai bine să o laşi mai moale, că nimeni de pe acest pământ nu are dreptul să judece pe altul deoarece toţi suntem la fel de buni şi la fel de răi. Lasă asta în seama lui Dumnezeu că el ştie cum să se descurce cu cei care greşesc.

| catalin02 a răspuns:

Ei mi s-a intamplat si mie asa este. Este foarte dureros dar ce sa-i faci

| Mann02 a răspuns:

Al naibii ca mi s-a intamplat, si inca nu a trecut complet, dar nu pot sa las pe cineva care a incearcat sa ma foloseasca sa inteleaga ca mai simt ceva... e greu sa tin dar cred ca indiferenta isi va arata dintii la un moment dat happy

| raducanumihaela a răspuns:

Si eu am trecut prin asta. Si simt acelasi lucru

greece12
| greece12 a răspuns:

Si ce ai invatat din ceea ce ti s-a intamplat?

De ce-l urasti si l-ai distruge? El a cerut,tu i-ai dat, s-a sfarsit.

Sau el a cerut prea frumos, sau tu te-ai grabit sa-i dai.
Sau amandoua.

Nu are sens sa-ti innegresti sufletul si sa porti amar in suflet de pomana, oricine poate gresi, accepta-te exact asa cum esti si invata ceva din greselile tale.

Si nu le mai repeta.
Nu-i mai simplu?happy

| Crisstttina explică (pentru greece12):

Dorinta de razbunare nu o sa dispara never happy

greece12
| greece12 a răspuns (pentru Crisstttina):

Rau.
Mai exact, tie iti faci rau.

| Dunhilll a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru, si inca mai simt durere in suflet. Nu are rost deloc sa te razbuni, lasa ca Dumnezeu il va pedepsi, roata se va intoarce.

| foxsilver a răspuns:

Gandeste-te,nu numai ca evenimentul s-a intamplat acum doi ani, dar a tinut si doar doua saptamani.
Ce crezi ca ar spune cineva,(caruia i sa dau papucii dupa 10 ani sau mai mult)citind intrebarea ta? Mii de femei, care au si copii, au fost parasite.
Ar fi fost de inteles daca relatia ta ar fi durat cel putin doi ani, dar nu doua saptamani.
Ok, poate ca nici acum nu-ti vine sa crezi ce ti s-a intamplat, dar nu-ti mai otravi sufletul cu gandul la razbunare.Pentru ca felul asta de a gandi iti va afecta foarte mult viitorul, respectiv, viitoarea relatie.
Fa tot posibilul sa-l uiti pe acel tip si traieste-ti viata mai departe.

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

winking

| Crisstttina explică (pentru foxsilver):

Ei sunt intr-o relatiee de 2 ani happy

| foxsilver a răspuns (pentru Crisstttina):

Inseamna ca ai trecut peste ce a fost mai greu. Felicitari! Continua-ti viata si nu mai privi inapoi.