| Izabella312 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa vorbiti foarte mult cu un baiat pe Facebook, sa nu se mai termine conversatiile iar cand va vedeti, abia daca va salutati? Eu sunt intr-o astfel de situatie si ne vedem numai la scoala si nu prea vorbim...in schimb pe Facebook vorbim mereu. Imi place mult de el inca de prima data cand l-am vazut si m-am bucurat foarte mult ca am reusit sa il cunosc si sa mai aflu lucruri despre el iar asta m-a facut sa imi placa si mai mult. Doar ca nu stiu ce sa fac...in preajma lui sunt foarte agitata si uneori tremur iar asta se vede. Orice sfat mi-ar fi de folos. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este prostia pe care o fac majoritatea tinerilor, sunt non stop pe telefon si FB si cand ajung fata in fata, nu mai au nimic sa-si spuna, ca au epuizat totul la telefon, asa ca, incep sa se certe.
Secretul ueni relatii fericite: nu va mai controlati toata ziua buna ziua cu telefonul, sunati-va sa stabiliti o intalnire si nu mai sunati pana la urmatoare intalnire. FB-ul folositit-l pentru prieteni!

| neutrino a răspuns:

Nu, si stii de ce? Prefer astfel de discutii in direct, nu virtual!

| Alicezzz a răspuns:

In spatele tastaturi poti fii oricine doresti si comunicare poate fii mult mai usoara si degajata. De aici si inhibarea cand va vedeti fata in fata. Incearca sa te poti relaxata, normal, sigura pe tine si calma in preajma lui. Si daca se poate sa incerci tu sa comunici cu el fata in fata, asa cum vb prin mesaje asa si in viata de zi cu zi.

| mnbvf a răspuns:

Încearcă să te apropii cât mai des de el, chiar dacă obrajii ți se înroșesc, chiar dacă vocea îți tremură, doar în acest mod o să ajungi să te obișnuiești.