| costi2193819831 a întrebat:

Vi se pare normal ca o fata sau un baiat sa stea in aceeasi camera si sa doarma in acelasi pat cu maicasa?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca stau intr-o garsoniera.mi se pare normal dar daca sta intr-un apartament cu mai multe camere mi se pare nasol

| Ionela78 a răspuns:

Daca posibilitatile nu le permit mai multe camere, atunci este de inteles.Nu e pentru ca vor ei, ci deoarece sunt obligati de imprejurimi.Insa,daca au camere separate si totusi stau impreuna...depinde de varsta! big grin Funda?

| HolyPotato a răspuns:

Nu văd care ar fi problema.

| ale23 a răspuns:

Depinde de situatie

| h3r a răspuns:

Dacă sunt frați, normal.
Și dacă n-au mai multe posibilități? Asta nu-i de condamnat!

| Oana92 a răspuns:

Nu e moral, normal sau sanatos. Si din punctul meu de vedere ar trebui sa fie ilegal, problemele psihice pe care le poate dezvolta un astfel de copil sunt foarte mari. Surprinderea unor momente intime intre parinti sau observarea nuditatii lor, lipsa unui model relativ corect de cuplu, multimea de transformari prin care trece un adolescent in combinatie cu faptul ca doarme in pat cu mama(un baiat care incepe sa se masturbeze doarme in pat cu mama-cum suna asta?) - toate astea pot avea urmari grave pentru viata copilului si inclusiv a mamei(Care de exemplu poate sa inceapa sa vada in propriul baiat un partener de sex!)

Bineinteles ca exista si cazuri in care, din motive financiare e imposibila o separare, dar e indicat ca acel copil sa doarma macar intr-un pat separat si sa exista o draperie, perdea, etc intre paturi. Nici macar nou-nascutii nu trebuie lasati sa doarma in camera cu parintii. La ora actuala exista tot felul de aparate de monitorizate(audio-video) asa ca scuza ca trebuie supravegheat nu mai e valabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca sunt copiii ei si sunt mai micuti sa spunem c-ar merge, dar ideal este ca fiecare sa doarma in camera lui separata.
Mama cand mai are momente intime cu sotul atunci?
Nu e normal!
Te pup!