| PACC a întrebat:

VINE CRACIUNUL... vreau sa va intreb ce cadou sa ii iau iubitei mele? nu am nici-o idee, sa imi raspunda si baietii si fetele, si vreau ca fetele sa imi zica ce si-ar dori ele de Craciun big grin... va multumesc anticipat si dupa va multumesc cu o fundita:*

8 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eu as vrea o seara speciala cu prietenul meu. Nu cadouri materiale.Astea te incanta pe moment. Insa amintirile sunt cele mai frumoase cadouri pe care ti le poate oferi persoana iubita

Janina
| Janina a răspuns:

Eu si iubitul meu facem fiecare o lista de 3 lucruri pe care ni le dorim, apoi facem schimb de liste.
Fiecare ii face cadou celuilalt un lucru de pe aceea lista.

Idei:
- bratara argint cu charmuri,
- pearl collar
- o bluza
- cosmetice
- manusi
- caciula
- rama foto
etc

acum depinde si de buget

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

O Biblie (daca nu are)
Asa ai ajuta-o sa ajunga o femeie cinstita cand va fi mare.
Cine poate găsi o femeie cinstită? Ea este mai de preţ decât mărgăritarele.
Inima bărbatului se încrede în ea, şi nu duce lipsă de venituri.
Ea îi face bine, şi nu rău, în toate zilele vieţii sale.
Ea face rost de lână şi de in şi lucrează cu mâini harnice.
Ea este ca o corabie de negoţ; de departe îşi aduce pâinea.
Ea se scoală când este încă noapte şi dă hrană casei sale şi împarte lucrul de peste zi slujnicelor sale.
Se gândeşte la un ogor şi-l cumpără; din rodul muncii ei sădeşte o vie. –
Ea îşi încinge mijlocul cu putere şi îşi oţeleşte braţele.
Vede că munca îi merge bine, lumina ei nu se stinge noaptea.
Ea pune mâna pe furcă, şi degetele ei ţin fusul.
Ea îşi întinde mâna către cel nenorocit, îşi întinde braţul către cel lipsit.
Nu se teme de zăpadă pentru casa ei, căci toată casa ei este îmbrăcată cu cărămiziu.
Ea îşi face învelitori, are haine de in subţire şi purpură.
Bărbatul ei este bine văzut la porţi, când şade cu bătrânii ţării.
Ea face cămăşi şi le vinde şi dă cingători negustorului.
Ea este îmbrăcată cu tărie şi slavă şi râde de ziua de mâine.
Ea deschide gura cu înţelepciune, şi învăţături plăcute îi sunt pe limbă.
Ea veghează asupra celor ce se petrec în casa ei, şi nu mănâncă pâinea lenevirii.
Fiii ei se scoală şi o numesc fericită; bărbatul ei se scoală şi-i aduce laude zicând:
„Multe fete au o purtare cinstită, dar tu le întreci pe toate."
Dezmierdările sunt înşelătoare, şi frumuseţea este deşartă, dar femeia care se teme de Domnul va fi lăudată.
Răsplătiţi-o cu rodul muncii ei, şi faptele ei s-o laude la porţile cetăţii.

Proverbele 31:10

| Lore_8435 a răspuns:

Cred ca cea mai buna alegere ar fi o bratara sau o esarfa. Ceva ce poate avea la ea mereu si ii va aminti de tinehappy

| Konata a răspuns:

-ursulet d eplus
-cana personalizata sau simpla
-cercei si diferite bijuterii
-esarfa
-haine
-o carte
-un album
-o rama cu o fotografie cu prietena ta sau cu prietenul tau
-felicitari
-flori(ghiveci sau buchet)
-ciocolata
-parfum
-calendar
-vaza
Succes! Ai de unde alege!

| blueheart a răspuns:

Nu-mi doresc decat sa fiu cu persoana la care tin, sa avem o seara speciala, sa fim doar noi doi si atat.
Tu ii cunosti gusturile, stii ce-i place cel mai mult. Ofera-i ce-si doreste. happy

| nessayaR a răspuns:

Cred ca cel mai frumos cadou pentru ea esti tu...dar ca si cadou i-ai putea lua o bratara, o esarfa, manusi, o cana personaliza sau o rama foto si ii poti pune in rama o poza cu voi doi.Succes!

| AnnaAnutzik a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, cred ca iubitei tale i-ar fi de ajuns ca esti langa ea, dar daca vrei sa ii faci un cadou..Chiar nu stiu, roaga cea mai buna prietena a ei sa te ajute, sa o intrebe ce si-ar dori, poate isi doreste un anumit lucru, dar tu ii cunosti gusturile. Ar fi frumos sa ii ei un lantisor cu numele ei, sau o bratara pe care sa fie initiala numelor voastre :* Sper ca ti-am fost de ajutor!