| anonim_4396 a întrebat:

Vineri am fost pe ciclu și duminică am avut contact sexual 2 protejate și unu neprotejat. Dar îmi curgea doar un lichid maro după menstruație.
După cât timp pot sa fac un test de sarcina? Menstruatia trebuie sa mi vina pe 20 noiembrie dar îmi e puțin dereglata și ori îmi vine mai repede ori mai târziu. Pot sa rămân însărcinată? După câte pot sa mi fac testul? Am avut contact sexual sâmbătă noaptea.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa minim 21 de zile de la data distractiei si, facand sex neprotejat, o sarcina este posibila, ea nu poate fi o surpriza.

| Emilian65 a răspuns:

Actul sexual neprotejat iti poare creea emotii, adica este posibila o sarcina nedorita.

| Isofache_Claudia_1984 a răspuns:

E putin probabil sa fii insarcinata dar totusi cel mai corect e sa faci un test de sarcina cam pe 20-22 noiembrie. Cel mai bine e sa il faci dimineata. Acum depinde si de test.
Funda?