| anonim_4396 a întrebat:

Voi asteptati sa va abordeze fetele,sau le abordati voi? daca le abordati voi, cum faceti mai exact.

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

@Mik3: vezi sa nu ajungi in extrema cealalta, a golanilor de strada: "buna gagico, ce frumoasa esti!", ca am vazut destui!

Mimo, cati ani ai? Fa-ti mai intai un cerc de prieteni in care sa ai persoane de toate varstele, de ambele sexe. Cunoaste mai intai lumea, nu mai sta in fata pc-ului, ca te tampesti!
Ia-o ca sfat prietenesc, nu ca bataie de joc! Pentru net sa aloci cat mai putin timp, mai ales daca esti perioada de formare, altfel nu vei mai intelege multe lucruri in viata.
Dupa ce ti-ai facut un cerc de prieteni, vei vedea, vei afla cum relationeaza ei cu restul lumii (se numeste ca iti faci modele, deci grija pe cine iei ca model, incearca sa pui in balanta ce e bine, ce e rau, daca e ceva de bun simt...). Cu timpul vei actiona si tu la fel ca ei sau pur si simplu iti vei creea un mod propriu de interactiune cu fetele.
Nu sunt toate la fel, deci nu exista regula. In principiu barbatul este asteptat sa "atace"; el este vanatorul. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa iesi la drumul mare sa abordezi pe oricine, ci doar persoane pe care le cunosti de undeva. Si nu asa, din senin, ci pentru ca ai niste motive concrete care te imping sa faci asta.
Vei simti la momentul potrivit ce trebuie facut!

| Mik3 a răspuns:

Ca baiat ar fi rusinos sa astepti sa te abordeze fata, ceea ce se cam intampla in ziua de azi, tu trebuie sa o abordezi si nu ar trebui sa ai teama, nu te mananca, crede ma...un simplu " buna " schimba multe intre 2 persoane, e un inceput de conversatie cu o fata si apoi totul vine de la sine, ai sa vezi

| D3adly4 a răspuns:

Eu zic,ca noi,baietii,trebuie sa le abordam.
In ziua de azi,multi baieti sunt rusinos, de faptul ca ar putea fi "RESPINSI".
Am multe exemplare:Uneori, baieti se sinucid, alte ori, omoara fat cu princina.etc.

| Polaris a răspuns (pentru D3adly4):

Este cel mai amuzant răspuns de pe site-ul ăsta.
"Uneori, baieti se sinucid, alte ori, omoara fat cu princina." GLORIOS!