| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati patit vreodata ca dupa ce v-ati despartit de fosta ati ramas preteni buni dar sa va fie frica sa va mai intalniti cu ea sau sa dati ochii cu ea?

4 răspunsuri:
| DenisaAbdn a răspuns:

Da, mi s-a intampla. Am ramas prieteni dar nu pot iesi cu el ca amica. Asta pentru ca inca mai am sentimente pentru el, pentru ca mi-e imposibil deocamdata sa nu ma gandesc la ce a fost, pentru ca stiu ca nu vom mai fi impreuna si nu vreau sa ma las incoltita de proprile-mi sentimente si emotii. Asadar, il evit. Probabil vom iesi ca amici atunci cand nu voi mai avea nicio retinere si nu voi simti nicio emotie speciala la perspectiva reintalnirii cu el.

| Cristyn a răspuns:

Nu exista prietenie apropiata intre un baiat si o fata, doar el sa fie gay, sau ea lesby.pana la urma se dovedeste ca unul dintre ei se simte atras...si mai ales in acest caz nu poate sa existe prietenie, doar asa un fel de amicitie.

| Simon a răspuns:

Asa se intampla mereu daca dupa o despartire protagonistii aleg sa ramana prieteni. Si "frica" de care zici tu, nu este o "frica sa te mai intalnesti cu ea sau sa dai ochii cu ea" este o "frica de necunoscut - ce ar putea sa zica ea, ce-as putea spune eu bla bla bla". Toate vor trece cu timpul, si pe viitor va fi mult mai bine...se presupune ca inveti din greseli, doar se presupune laughing. Toate bune!

| frumusica80 a răspuns:

Ami place intrebarea ta.
Si eu m-am despartit de cineva acum 2 ani dupa 5 ani impreuna.
dar sincer ati spun ca nu am probleme cu asa ceva, ne vedem glumim si vorbim mult dar daca el nu simte acum nimic pentru mine si eu nimic pentru el, nu vad o problema mare sa n-am motiv sa vorbesc cu el.si anca ceva ma invitat la nunta lui sap trecuta ca nase si ma duc cu placere.deci daca nu mai iubesti acea persoana nare de ce sa-ti fie frica sau rusine sa comunici din cand an cand cu ia. dar cand iubesti si suferi atunci nu e bine sa tii legatura pentru:ca durerea no mai poti suporta, aici tu trebuie sa stiii ce simtii.bafta pa pa