| anda1313 a întrebat:

As dori cat mai multe raspunsuri si detailate daca se poate. In ce relatie ati ramas cu fostii iubiti/ fostele iubite? Prieteni? Cat de prieteni? Vorbit cand va intalniti? Iesiti la suc pentru a discuta? Va ajutati daca e nevoie? Vorbiti despre actualii/actualele? Ati ramas in aceeasi gasca/grup de prieteni? Cat de mult s-a schimbat relatia cu cei din jur, cu prietenii comuni, dupa ce v-ati despartit? Cum vad actualii/actualele relatia voastra cu fostul/fosta?

Răspuns Câştigător
| Anecherry a răspuns:

Depinde de persoana; sunt unii cu care nu vorbesc deloc(relatia nu s-a terminat ca intre 2 oameni civilizati), unii cu care vorbesc chestii generale, si unul de care m-am despartit acum 2 ani si cu care ma inteleg foarte foarte bine; vorbim orice, chiar si intimitatihappy. dar tu?

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Pot spune ca sunt in relatii amiabile cu fostele, dar nu asta conteaza.Numai ca la un moment dat nu poti vorbi cu ex despre actuala decat generalitati si atat, nu trebuie sa intereseze pe nimeni viata ta actuala. E adevarat ca relatiile se cam racesc, dar nu incurca pe nimeni daca tii legatura.

| cosima11 a răspuns:

Eu cu ex meu am fost 2ani de zile imp. numai ca am fost din orase diferite.neam desp de un an, da ink mai vb al tel sau pe mess.si ne-am mai int de vreo 2-3 ori. de ceva timp i`a spus ca ink tine la mine si ar fi dispus sa ne impacam.despre actualu meu si actuala lui nu vb, dar stiu ca ii e ciuda pe el cum de altfel mi si mie ciuda pe ea.mai ales ca o cheama la fel ca pe mineangry. sunt de parere ca doi iubiti care se despart nu e neaparat sa nu mai vb sau sa se "impunga". dar depinde si de caracterul fiecaruia.

| asdgfhresry a răspuns:

Eu intotdeauna vorbesc cu toti. Daca nu mai e cu mine, sau daca vreau sa fie cu mine, eu in continuu vorbesc. Bine, ca a vrut un coleg sa fie cu mine, dar l-am refuzat si eu chiar nu vorbesc multe cu el. Chiar nu pot vorbi cu el. Dar, daca oricine are nevoie de ajutor, eu ajut cu cea mai mare placere. Chiar imi place sa ajut. E ca un hobbyhee hee Si pe mine ma ajuta destui.

identitate
| identitate a răspuns:

M-am despartit de toate in conditii civilizate si am continuat sa vorbim.Am incercat sa fim si prieteni. Una dintre ele ma suna si imi spunea ce probleme are cu cel cu care era si ma intreba cum sa le rezolve, chiar si in privinta vietii sexuale.Problema e ca tot timpul, in cazul unei relatii de prietenie dupa o relatie intima, unul dintre ei doreste mai mult desi se multumeste cu putin. Uneori o sa incerce sau sa o sa ceara mai mult...ca relatia sa redevina ce a fost (de obicei cel "parasit"). Sau o sa sufere in tacere asteptand ca celalalt sa se intoarca.Pana la urma se raceste...

| danbnz a răspuns:

Never cu fostele iubite
Prietenii nu tin cont de asta
Nu vorbim
Nu ajut
Ei nu vad ca nu le dau eu voie