| Florennce a întrebat:

Voi, baietii, asa ...pentru "cultura mea generala".ce simtiti atunci cand chiar iubiti cu adevarat o fata? Vreti numai profit, numai aspect fizic, sau iubiti si cu calitati dar si cu defecte?
Vreau sa stiu ce simtiti voi, cum simtiti voi, cum va manifestati.As vrea raspunsuri cat mai detaliate si clare. Multumesc!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"...ce simtiti atunci cand chiar iubiti cu adevarat o fata?"

Termenul "iubire" deja presupune o acceptare completă.

Când iubim o persoană, iubim totul la ea, și calitățile, și defectele, inclusiv felul în care ne face să ne simțim, indiferent de sex. Iar ceea ce ai descris în întrebare nu este iubire.

Poate ai vrut să întrebi "ce v-ar face să vă îndrăgostiți de o fată?".

| TuRneR01 a răspuns:

Degeaba arati bine, daca nu ai minte dupa pararea mea chestia asta e cam 50% corect, iubirea e neconditionata cu calitati si defecte dar daca nu arati bine serios acum... ai fi cu o tipa m-ai grasa?, nu trebuie fata sa arate perfect dar sa fie ok, si sa ai si ce sa vorbesti cu ea, nu daca deschizi un subict ea sa nu inteleaga nimic din ce sa-i zici

cand iubesti o fata, te gandesti mereu la ea fara sa vrei, cand vorbesti cu ea ai fluturi in stomac, in preajma ei te comporti altfel decat cu alte fete incerci sa fi m-ai dragut mai stilat si cand o vezi incepe sa-ti bata inima foarte tare... fundita?

| Paul13 a răspuns:

Pai practic de multe ori ne uitam la aspectul fizic dar inainte de a incerca ceva incercam sa cunoastem persoana sa vedem cum se comporta daca ne place cei mai tupeistii o dam direct pe fata iar alti incercam sa ne apropiem din e in ce mai tare de ea