| SexForLife a întrebat:

Voi ce preferati prezervativele sau pastila de a doua zi?

27 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu am luat niciodata pastila de a doua zi...

| R_8074 a răspuns:

Pastila de a doua zi se ia doar in situatii de urgenta. Nu ai voie sa iei decat 2 pe an. Nu inlocuieste metodele contraceptive. Si cel mai bun e prezervativul

| BaiatulAnonim a răspuns:

Prezervativele big grin protejeaza si de boli de care poate nici partenerul nu stie happy

| Zuzu6235 a răspuns:

Depinde si de fata cu care ma culc. daca o iubesc mult, am incredere in ea si stiu ca e curata, atunci pastila de a doua zi. daca nu, prezervativul. si da, logic ca voi fetele preferati prezervativul in loc sa beti o pastila cat o mazare cu un pic de apa.dar gaditi-va ca pentrunoi nu e la fel situatia. ia incercati sa folositi un "prezervativ pentrufemei" care e de fapt un prezervativ, dar mai mare care se introduce in vagin.sa vad daca va convine sa nu simtiti mare lucru cand intre voi si persoana iubita exista cauciuc.

| CorinaEm a răspuns (pentru Zuzu6235):

Este organismul nostru si e normal sa alegem asta. Voua v-ar convenii sa fiti expusi la tot felul de stari doar pentru un moft al fetelor?

| Zuzu6235 a răspuns (pentru CorinaEm):

@CorinaEm atunci de ce nu ai scris prezervativul? si pentruvoi este asa ceva. adevarat ca va deregleaza hormonal. dar voiam sa va fac sa intelegeti situatia si din pe de v al unul baiat. ce ziceti neprotejat, dar cu metoda calendarului? nu va da peste cap sistemul. si e ok si pentrubaiat.

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru Zuzu6235):

Frate o aparut prezervativele RealFeel de la Durex happy Nici nu simti ca ai avea ceva pe armasar big grin

| CorinaEm a răspuns (pentru Zuzu6235):

Am scris ca eu aleg prezervativul. Dupa tine e ok ca suntem puse in pericol dupa metoda calendarului tu in fond nu treci prin nimic dupa. Pacat ca sunt baieti ca tine care nu inteleg deloc fetele.

| CorinaEm a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

Ai perfecta dreptate. Sunt cele mai bune prezervative la ora actuala cred big grin

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru Zuzu6235):

Nu toate fetele au un ciclu stabil si e destul de riscant...

| Zuzu6235 a răspuns (pentru CorinaEm):

Sincer nu imi este deloc greu sa pun un prezervativ. e cel mai usor. si pacat ca exista fete ca tine care nu se gandesc decat la ele. dar daca o fata tine mult la un baiat ar vrea sa il surprinda din cand in cand cu o kestie de asta. dar depinde cel mai mult de cata incredere au cei 2 unul in celalalt. si prezervativul se poate rupe si atunci ce faci? tot la pilula ajungi vrei-nu vrei.

| CorinaEm a răspuns (pentru Zuzu6235):

Daca nu ai in cap decat "Dai pana o spargi" normal ca nu vezi cand se rupe prezervativul daca ai grija si iti pasa de fata poti sa folosesti altul. Nu ma gandesc numai la mine ma gandesc la aman2 : Maica-ta ar vrea un nepotel? laughing Nu cred.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Zuzu6235):

Aaa deci iti convine ca fraiera cu care te culci sa riste sa isi deregleze defitiv ciclul mentrual.ce mizerie

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Zuzu6235):

Bai omule.tu ai **** si creier in acelasi timp.demonstreaza ca le folosesti(mai bine termini afara si nu risti nimic si faci si fara prezervativ)

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Zuzu6235):

Daca tipa ar folosi un ovul cu spermicid, i-ai mai da limbi dupa aia?

| Zuzu6235 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Mda se cunoaste cata minte ai. ai 12 sau 13 ani? nu pari de mai mult. si nu dau limbi nimanui. nu ma injosesc cu asa ceva. mai scuteste-ne de fanteziile tale. si putem sa incheiem subiectul asta odata? vor fi intotdeauna dispute intre sexe. voi vreti asa, baietii vor altfel. daca am o partenera la care tin mult si ea la mine putem sa o facem cu anticonceptionale stind ca sunt cele mai sigure(99, 2%; iar prezervativul 98, 7%). lasand statisticile la o parte si chestiile alea sunt facute cu cap.nu de oricine la coltul strazii. pentruo parere mai amanuntita consulta un ginecolog pentrua afla mai multe.si sunt de parere ca pezervativul il folosesti cu curvele de pe centura, nu cu persoana iubita.ap, legat de terminatul afara, aia e "imprumutata" din filmele porno. e de ajuns o picatura in voi, si e gata treaba. chiar si cand penisul e in erectie se pot secreta cateva picaturi de sperma fara a-ti da seama.chiar acum un an de zile am mers la o cununie civila la un amic de al meu. motivul casatoriei: s-a rupt prezervativul, iar ea nu a vrut sa ia pilula de a doua zi. deci cine a fost incapatanat aici? nu cred ca e tocmai placut sa fi mama dintr-o incapatanare. nu sunt incapatanat, doar realist.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Zuzu6235):

Nu te injosesti? esti prost nu stii ce pierzi.atunci nici sa nu ai vreodata tupeul sa ii ceri sa iti faca oral.esti prea mic si nu ai suficienta maturitate sexuala

| Zuzu6235 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Sigur ca nu voi avea tupeul sa ii cer sa imi faca sex oral. cred ca imi respect prietena indeajuns de mult sa nu o pun sa joace pe "curva" cu mine. si nu ma cunosti sa stii ca sunt prea mic, pustoaico. cand vei fi prietena mea vei ave un cuvant de spus. pana atunci ramai la sexul oral. nu stii nimic, stai jos.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Zuzu6235):

Au vai vorbea virginul cu gandire comunista.mori in **** mea de sfant ca nu stii ce placere pierzi

| Zuzu6235 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Nici nu sunt curios sa vad cum e sa dai limbi. las asta la latitudinea ta de experta in domeniu. cat despre mine am experimentat candva sexul oral de la o "fata" si m-a lasat cam rece.eu cred ca voi ramane la sexul normal pasional si salbatic. pana acum nu s-a plans nimeni ca nu i-am dat limbi. si sunt de parere ca daca dai cu limba, n-ai cu ce altceva sa satisfaci o fata. si mai afla ca nu toata lumea e comunista daca nu e de acord cu ideile tale.have a nice day.winking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Zuzu6235):

Atunci esti printre aia care se stiu cuminti cu pozitiile normale.nu se aventureaza la mai mult

| rino90 a răspuns:

1. ba berbecule
2. u pui prezervativu la olalta cu pastila de a doua zi?
3. te-ai gandit la birth control/ anticonceptionale
4. nu gandesti daca consideri pastila de a doua zi ca o optiune mai frecventa de 2 ani!
5. foloseste pentru numele lu dumnezeu (date de medic) anticonceptionale in cel mai rau caz daca nu iti place cu prezervativ
6. ai idee ce patesti de la pastila de a doua zi luata de capul tau. cauta "efecte pastila de a doua zi" pe google

| d33utza003 a răspuns:

Prezervative mai...pastila de a 2a zi provoaca dezechilibre hormonale ff aiurea...

| Merry24 a răspuns:

Pastila de a 2 zi e periculoasa in schimb prezervativul e o metoda de protectie impotriva multor lucruri.

| CorinaEm a răspuns:

Logic ca prezervativele. Cred ca ca majoritatea alegem astawinking

| eforie a răspuns:

In mod normal prezervativul, insa un partener de incredere e ideal, nu putem nega faptul ca prezervativul incomodeaza, iar pastila numai bine nu face, asadar un unic partener e ideal

| andreeacoman a răspuns:

Prezervativele.pastila de a2a zi este recomandata doar in cazuri de urgenta