| vampiressa a întrebat:

Voi credeti ca mai exista in ziua de azi baieti care sa nu isi bata joc de anumite fete? Credeti ca mai exista dragoste adevarata cum era inainte? Funda pentru cel mai frumos raspuns.

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Sunt baiat si cred ca exista, doar ca fete din ziua de azi nu stiu unde sa caute, se uita doar dupa ambalaj, prefera baietii mai "golanei", iar baietii care ar fi in stare sa-si dea si viata pentru ele raman in umbra anonimatului. In ziua de azi unde se mai intalnesc tinerii, in afara de cluburi si discoteci? Baietii merg pe premiza ca o femeie/fata "agatata" in astfel de locuri este una de moravuri usoare si nu pun niciun pic de suflet, vrand de la ele doar aventuri. Eu unul (nu ma laud, dar sunt baiat frumos) am suferit enrom dupa o fata care, pe langa faptul ca si-a batut joc de mine, imi mai facea si faze care-mi provocau suferinta maxima. De multe ori mi-a spus ca fetele vor baieti "jmecherasi" nu baieti cuminti. Dar roata s-a intors si s-a gasit un baiat care si-a batut joc de ea la cel mai inalt nivel (eu nu i-am dorit niciodata asta desi a meritat-o din plin).
Concluzia: sunt si baieti, dar si fete care provoaca suferinte si toate astea deoarece nu au suflet, nu au constiinta. Dragostea adevarata exista, dar ai nevoie de mult timp ca sa constati ca ai parte de ea, nu cum am mai vazxut ieri o fata de 14 ani care avea relatie de 3 saptamana cu unul de 17 si la insistentele acestuia, si-a inceput viata sexuala cu el. Stau si ma intreb unde dracu sunt parintii in astfel de cazuri, ca daca am avea cu totii o educatie morala si spirituala cat de cat, am avea si o constiinta minima care ne-ar face mai buni si mai grijulii cu noi insine si cu aproapele.
Tin sa precizez ca deluXxe zice foarte bine ceea ce zice.
Aveti grija si sa nu uitati ca atata timp cat o relatie se bazeaza pe principii sanatoase si pe respect, ci nu pe sex cum cred multi, atunci putem spune ca exista si dragoste adevarata.

14 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

In multe cazuri exista dragostea adevarata trebuie doar sa stii sa-ti cauti partenerul/partenera potrivita iar de baietii care isi bat joc de fete.nu trebuie sa te descurajezi niciodata deoarece se spune ca roata mereu se intoarce in favoarea celui ce suferawinkingdeci fruntea sus privirea inaintetongue

| cupcake02 a răspuns:

Exista, dar eu cred ca nu prea poti cere asta de la baieti adolescenti. Nu stiu ce varsta ai, dar in niciun caz nu e cazul sa te descurajezi. Fii optimista si vei avea de castigat. happy

| summer12 a răspuns:

Exista. Eu am avut parte numai de baieti de treaba. Daca sti unde sa cauti, gasesti. Fat Frumos poate fi oricine. Ai rabdare numai.

| BlackAngel23 a răspuns:

Exista,dar cam rar gasesti asa baiat

| deluXxe a răspuns:

Dragostea adevarata se ascunde uneori sub chipuri nu prea frumoase... sub chipurile frumoase. sta mai mult arogantza. placerea de a produce suferinta. nepasarea. Dar cei >frumosi< nu trag la cei >urati

| eduardinoedy a răspuns:

Salutare. Eu unul nu mi-as bate joc deloc de nicio fata, indiferent daca ma iubeste sau ma uraste.

| Bombonica1 a răspuns:

Stii,depinde ce intelegi prin dragoste adevarata. Unii oameni dupa ce se despart spun ca nu a fost dragoste ca au fost orbiti etc. dar nu e asa.Fiecare percepe dragostea in felul lui, si fiecare perceptie este unica prin felul ei de a fi.Nu exista dragoste falsa, ci numai oameni falsi.Prin urmare da, exista.Nu toti oamenii sunt la felbig grin. Sper ca te-a ajutat raspunsul meubig grin.O zi buna sa ai!happy

| Catherine a răspuns:

Eu sincer inca mai cred ca exista si in ziua de azi baieti care sa nu isi bata joc de anumite fetewinking...si cred ca mai exista dragoste adevarata (propria experienta ):Xhappy.mai rar da intalnesti

| Haose a răspuns:

Nu, de exemplu eu acum imi bat joc de tine big grin.

| geografie a răspuns:

Adrian si eu sunt exact la fel... M-am despartit de prietena mea si nici eu nu stiu cat am suferit crying Mai exista baieti care iubesc cu adevarat Probabil ca sunt rari dar sunt...

| nIMic_3176 a răspuns:

Nu exista! Teapa! Te-ai nascut in vremuri interesante.

| andreeutsa a răspuns:

DA,categoric.Iubirea adevara este vesnica si nemuritoare,in orice epoca sau era cum vrei sa-i spui vor exista baieti si fete care sa se iubeasa adevarat la prima vedere si chiar mai exista baieti care se nu se gandeasc numai la sex, pentru ca acestia nu au inceput sa existe dao de azi sau de ieri, specimene de-astea au exista si vor exista cat lumea.Si nu uita ca nimic nu poate stinge flacara iubirii:*

| l0v3ly8l0v3ly a răspuns:

Iti spun eu ca unii baieti chiar nu fac asta si sa stii ca poate exista o dragoste adevarata dar din pacate se gaseste foarte greu.bafta la gasirea lui.

| oana_5984 a răspuns:

Da.exista si astfel de baieti dar rar.trebe sa cauti mult pana sa gasesti unu asa nu sa te bagi cu primul pe care il vezi prin parc sau clubwinking. poate ai dat de acel baiat, insa multe fete cand dau de acest gen vad alti baieti mai. smecheri si mai golani si cred ca cu ei le va fi mai bine si ii lasa pe cei care le iubesc cu adevarat iar acesti baieti vin o singura data in viata.din pacatebig grin