| StaRmAgiC a întrebat:

Voi credeti ca te poti indragostii de mai multe ori intr-o viata?
Exista sa avem fiecare o pereche asemanatoare noua, perechea potrivita?
Eu inca il iubesc pe fostul prieten.Sunt de ceva timp singura si nu am ochii pentru nimeni decat pentru el.
Mi-e frica ca nu mai ma voi indragostii vreodata, cineva sa ma atraga asa cum m-a atras el.
E singurul baiat care atunci cand ma saruta ma treceau fiorii, si ma bucuram de fiecare data cand il vedeam si simteam o liniste sufleteasca atunci cand era langa mine iar atunci cand ma lua in brate ma simteam protejata si cea mai fericita fata din lume.Ca iubeam si simteam ca si el la fel ma iubea.(pana acum n-am mai simtit asa ceva)
Acum suntem ca fratii si inca mai il iubesc.Si nici el nu mai are prietena de ceva timp dar de impacat nu mai vrea sa se impace cu mine.Si avem foarte multe in comun. Facem aceleasi lucruri, ascultam aceleasi melodii si avem multe asemanari.
Credeam ca e persoana ideala si ca e facuta sa fie pentru mine. Mi-e frica ca poate nu ma mai pot indragostii.Si o sa raman suferind din iubiresad
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| dianaoana a răspuns:

Te ai atasat mult de el dar in viata normal te poti indragosti de mai multe ori mereu cand nu te astepti poate aparea cineva "care sa-ti fure inima" cum se zice...

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, crede-ma ca poti iubi de mai multe ori, e adevarat ca poate nu cu aceeasi intensitate, poate in viata se intampla sa iubesti doar o data, sau de mai multe ori, depinde de felul fiecaruia de a fi si depinde peste cina da, de exemplu eu im iubesc mult iubitul, dar daca ma despart de el nu inseamna ca nu voi mai putea iubi niciodata, e o chestiune de timp, e posibil sa iubesti cu adv de mai multe ori, dar depinde si de vointa, dar viata nu se opreste la o persoana, normal ca atunci cand iubesti pe cineva ai impresia ca nimeni nu mai e ca el si ca nu vei mai iubi dar nu e chiar asa, fiecare are dreptul la fericire si la iubire, asa ca toate la timpul lor...nu stiu ce sa zic...stiu cum e sa nu fi cu persoana iubita, eu te inteleg pe tine, poate acum gandesti diferit, dar intre timp se vor mai schimba multe, esti tanara, ai toata viata inainte si vei cunoaste multi baieti in timpul vietii, eu sper sa il poti uita, sa nu mai suferi pentru el, sa iti faci curah sa iubesti din nou!

| Razvan a răspuns:

Pai nu e bine.Relatia voastra din prezent e mai periculoasa pentru tine decat crezihappy
Pentru ca te hraneste cu iluzii desarte. El a fost clar cand a zis ca nu vrea sa se mai impace cu tine. Ti-a dovedit asta:el nu mai are prietena si totusi nu vrea sa stea cu tine. Dar tu inca mai speri, si mai grav inca il mai iubesti
Iesi din acest cerc vicios si incepe o noua viata cu altcineva. Poti iubi din nou cu aceeasi daruire daca alegi persoana potrivitawinking

| Hombre a răspuns:

Fetelor dragi decate ori va indragostiti (fluturasi in stomac cum ziceti voi) de atatea ori iubiti, depinde ce intensitate traiti cu fiecare partener in parte asta depanzand de mai multi factori. Apridearea asta in timp slabeste, trece si intervine atasamentul care si asta are mai multi factori care nu ne permite timpul acum sa aprofundam. Cu alta ocazie o sa dezvoltam aceasta si cu cei mai maturi din forum inteleganduse ei fiind cel mai experimentati.

| Victoria a răspuns:

Cred ca in viata nu te poti indragosti decat o singura data.

| andreea7520 a răspuns:

Ştii, prima dragoste nu se uită niciodată, aşa se zice şi sunt total de acord! Însă cu timpul îl vei uita, treptat treptat, încearcă să-l vezi ca pe cel mai bun prieten al tău, să-l iubeşti ca pe un frate... happy ştiu şi eu că e greu, dar stai liniştită că te vei mai îndrăgosti tu de cineva, va mai exista sentimentul ăsta şi pentru altcineva, vei vedeahappy! Îţi spun asta pentru că asta am crezut şi eu acum ceva timp, deci exact aceaşi poveste, însă cu timpul a început să-mi placă alt băiat şi apoi nu mai puteam spune doar că îl plac, eram îndrăgostită! happy aşa cum sunt şi acum, probabil şi tu treci prin ce am trecut eu şi de aia te sfătuiesc să nu-ţi mai faci atâtea griji, timpul le rezolvă pe toate! Pupici :*

| AnAiLuI a răspuns:

Nu cred:d, decat o singura data in viata iubesti cu adevarat pe cineva de indragostit te indragostesti repede happy sper ca o sa treci peste sh sa-ti gasesti sufletul pereche sau de ce nu pe fostul iubit daca zici ca aveti multe in comun si il mai si iubesti.happy

| bluerose a răspuns:

In viata te poti indragosti de mai multe ori, dar de iubit cu adevarat, iubesti doar o data!

| sclifos a răspuns:

Pot sa-ti spun ca doar timpul lecueshte. va trece o perioada si o sa-ti treaca, da va ramine pentru toata viata ta in amintere, daca tot asa povestehti ca te simti-ai fericita, pai da! dar oricum asta e viata asa cum e ea dura cu noi... trebuie sa treci peste asta pentru ca nu te poti opri aici, si sunt sigur ca inca vei mai avea shansa sa fii fericita!

| raisssa a răspuns:

Te poti indragosti de mai multe ori, de fapt depinde ce intelegi prin a fi indragostit.eu inteleg atractie fata de persoana respectiva si fluturi in stomac si avand in vedere asta cred ca pana acum am fost indragostita de vreo 3 oriwinkingultima data a fost cel mai aiurea, inca sufar. dar timpul trece...

| dynasmile21 a răspuns:

Eu cred ca ne putem indragosti de mai multe ori de-a lungul vietii si ca pentru fiecare etapa a vietii noastre exista cineva potrivit.Este putin probabil sa te casatoresti cu primul tau prieten, cu care ai avut o relatie serioasa. Putem iubi cu adevarat de mai multe ori, de o infinitate de ori, caci cine spune ca daca iubesti pe cineva nu-l iubesti cu adevarat. Este un lucru foarte naiv si pueril sa crezi ca nu poti iubi de mai multe ori in viata, deoarece iubesti pe toata lumea diferit. Daca iubesti pe cineva nu il iubesti pentru ce l-ai iubit pe fostul', pentru ca doi oameni nu pot fi la fel. In ce priveste fosta ta relatie eu sincer, sper sa poti trece peste si sa il privesti pe el cum te priveste el pe tine : o prietena de nadejde.

| georgi_1134 a răspuns:

Mah de indragostit te poti indragostii de mai multe ori...Acum nu stiu, depinde si de tine cat de sensibila esti, motivul despartirii si cat timp ai stat cu el.Parerea mea e ca odata cu trecerea timpului nu o sa mai fi asa de indragostita de el pentru ca probabil va aparea altcineva de care te vei indragosti. Tu poti doar sa nu te mai gandesti ca el e singurul pentru tine pe lumea asta pentru ca asa nu rezolvi nimic. Mai sunt si alti baieti.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca in viata te indragostesti o singura data. de iubit, de mai multe ori.

| mineaany a răspuns:

Ce-i dintai pe urama nu-i! dar sa vezi dupa.serios vb poti iubii de cate ori vrea inima nu tu!
urmatorul!

| solitude a răspuns:

Buna, te inteleg perfect, in aceiasi situatie sunt si eu. De indragostit te vei mai indragosti dar nu cred ca vei putea uita dragoste ce o ai pentru el pentru ca fiecare iubire ramane in inima dar trebuie sa stim sa mergem mai departe pentru ca lumea nu se opreste pentru nimeni. Sfatul meu e sa petreci un timp departe de el sa iti poti reveni si sa nu suferi de fiecare data cand il vezi sau vorbesti cu el pentru ca asa nu vei putea sa stingi din dragostea ce i-o porti si nu vei putea sa vezi lumea din jurul tau.