| Possible a întrebat:

Voi credeti in superstitia "iubirea dureaza 3 ani"?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Stiintific iubirea cica dureaza 2, 3 ani apoi devine obisnunita numai e ca la inceput, dar sunt si cazuri unde iubirea dureaza o viata depinde de la caz la caz

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu! Sunt forme de manifestare diferita, a iubi inseamna si grija fata de celalalt si respect si intelegere, pana la urma si mila! Procentul lor difera in iubire si nu lipsa acestora!

| Neimportant a răspuns:

Dacă nu ştii să ai grijă de o iubire ar putea să ţină şi mai puţin. Oricum, dacă este adevărată, nu are vârstă atunci!

| madyddd a răspuns:

Da, se spune că doar trei ani, după care..pa! "doar trei ani? adica atat de simplu sa fie? unu. doi. trei. în primul an traiesti pasiunea, in al doilea an spiritele se mai calmeaza, iar in al treilea an deja te gandesti ca se va termina, intervenind monotonia. Etapele ar fi: dragoste-iubire-obisnuinta
În primul an spui: "Dacă mă părăseşti, mă OMOR".
În al doilea an spui: "Dacă mă părăseşti, o să sufăr, dar o să-mi treacă".
În al treilea an spui: "Dacă mă părăseşti, desfac o sticlă de şampanie"laughing

Nu trebuie sa te complici! Trebuie sa le spui lucrurilor pe nume. Iubesti si dupa aia, nu mai iubesti....simplu

| Onn3 a răspuns:

NU e adevarat! Poate sa durezi si o viata
asta cu 3 ani nici daca o sa -i zici unui copil de 5 ani nu o sa te creada

| ElHombre2000 a răspuns:

Nu e o supersititie.Niste cercetatori englezi au facut acest studiu si au zis ca durea za 3 ani cel mult 5.Au mai spus ca iubirea este data de la creier vaznad o anumita persoana.Tu find cu iubita ta de 3 ani hormonul acela nu isi mai face rostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i superstitie deloc.
Dragostea este de fapt un hormon pe care il secreta creierul cand vezi o persoana.Asa te indragostesti, dar s-ar putea sa-ti treaca, daca nu stii cum s-o intretii.

| Vibrations a răspuns:

Eu sunt de parere ca 2 persoane ar trebuie sa stea impreuna 2-3 zile, pentru procreere si atat. Apoi, fiecare pe drumul lui

| roxaa15 a răspuns:

Va vad ca tot vorbiti de acel hormon care il secreta creierul, aiureli, iubirea inseamna mult mai mult de atat, si daca stii cum sa o pastrezi dureaza toata viata

| KittyKit a răspuns:

Eu nu cred :-) Iubirea ADEVARATA dureaza O VIATA love strucklove strucklove struck

| GhuRtty1989 a răspuns:

Nu pot spune ca poate dura si mai putin si mai mult, depinde de persoane si de interesele pe care le au

| xNuConteaza a răspuns:

Nu! Daca te iei dupa superstitii mereu o sa pierzi. Iubirea poate sa dureze ori mai putin ori mai mult de 3 ani. Ca sa dureze atat trebuie sa fie intelege fericire, iubire si mult adevar. Nu te lua niciodata dupa superstitii. Fa cu cum crezi tu, nu te lua dupa ele, pentru ca poti pierde, si daca pierzi ghidandu-te dupa superstitii pierzi si iti pare rau ca nu ai facut cum ai zis tu. Eu nu cred in superstitii chiar daca mi s-au intamplat multe chestii [ fazele cu pisicile negre, trecutul pe sub scara etc ].