| anonim_4396 a întrebat:

Voi cu partenerii sau cu partenerele voastre faceți sex oricând protejat?
Adică nu contează ca e perioada fertila sau Nefertila?

Ma refer dacă țineți vreun rost de aceste perioade sau nu va interesează atâta timp cât folosiți prezervativul?

Adică dacă folosești prezervativul mai contează in ce perioada este partenera?

Spuneți-mi cum procedați voi!
Mersi!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Folositi cu incredere prezervativul, la absolut toate partidele sexuale si nu mai aveti stres de sarcina, sau de boli cu transmitere sexuala!

| corbulalbrosu a răspuns:

Intro relatie de cuplu stabil, prezervativul se foloseste numai in cazul in care sunt intretinute acte sexuale si in timpul celor 6-7 zile care apartin perioadei fertile a cicluli menstrual. In celelalte zile infertile, ar fi cu totul absurd si ilogic sa fie folosit inutil prezervativul. De regula cuplurile care sunt de mult timp stabile folosesc metode anticonceptionale cu efect indelungat. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și așa contează, căci nici un procedeu contraceptiv nu este 100% sigur.

| Emilian65 a răspuns:

Sincer, eu, folosesc prezervativul numai in perioada fertila.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu am folosit decat in relatiile pasagere prezervativul. In familie metoda calendarului si al retagerii in peroada fertila. Si n-am dat rateu.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Dacă folosești prezervativ, nu mai contează că e perioada fertilă sau nu.