| Seniorithabebi a întrebat:

Voi cum uitati o persoana pe care o iubiti enorm?

Răspuns Câştigător
| 354 a răspuns:

Sti este o vorba care spune asa :"Prima dragoste nu se uita niciodata ".Eu cred ca daca ai iubit foarte mult aceea persoana nu prea poti sa o uiti repede, dar se zice ca timpul vindeca orice rana care ti-a lasat-o trecutul, eu una nu prea ma pricep la asa ceva nu uit repede o persoana dar nici nu ma indragostesc repede.Cel mai bun sfat al meu ar fi sa iti gasesti alte preocupari, sa iesi mai mult cu prietenii, si de ce nu daca ai ocazia sa iti faci o alta iubire. Sper ca te-am ajutat pupicibig grin

10 răspunsuri:
| rainbow_8592 a răspuns:

Nu cred ca poti uita.Cel mai indicat e sa faci tu ceva in care sa te mai destinzi si sa incerci sa nu te mai gandesti si cu timpul poti trece peste asta.
happy

| gabriel1984 a răspuns:

Sparg seminte cu toporu.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu iti poti uita parintii, fratii, surorile, rudele?
Bineinteles ca nu!
Cum poti uita o persoana care a insemnat ceva pentru tine?
Nu poti, nu ai cum. A insemnat ceva si a ramas in sufletul tau pe lista de fosti sau posibili iubiti.
Nu putem sa uitam dar ne obisnuim sa traim fara ea.

| Andr3yCzz a răspuns:

Asta nu prea e posibil decat pe o perioada limitata de timp! [mergi la baut] laughing

| Tania_9268 a răspuns:

Persoanele iubite nu se uita niciodata. Un timp probabil vei ramane singura.dar dupa o sa iti dai seama ca ai fost o proasta...ca ai suferit mult. Eu as zice sa pui toate chestile urate si nedrepte pe care ti le-a facut, pe o foaie.Cand le vei citii.o sa vezi ca nu are rost sa te stresezi happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe mama am iubit-o enorm și nu am cum să o uit!
Pa, pa.

| cristina1988 a răspuns:

Stii vorba aceea cui pe cui se scoate? iesi draga cu prietenii. distreazate ocupati timpul cu alte activitatii si vei uita! gandeste optimist!

| CandyES a răspuns:

De uitat no sa uitihee hee, dar sa nu te mai gandesti la ea ca o parte din viata ta ai putea face ceva in acest sensthinking Gandeste-te ca din moment ce v-ati despartit ea pentru tine inseamna trecutul, ai un viitor in fata in care acea persoana din moment ce nu mai sunteti impreun nu isi are loculwinking. Cauta cat mai multe hoby'uri si nu te mai gandi la acea persoana...mai ar fi o varianta daca sa te gandesti ca daca acea persoana te-a lasat nu tea iubit, nu s-a gandit la ce o sa-ti faca si de aceea merita sai uiti pana si numele, insa din pacate asta nu ai cum sa faci iar u o stii mai bine happy.

| Visecolorate a răspuns:

Oare poti? Nu poti.gandeste'te la parinti, la persoane foarte dragi tie (nu neaparat la un baiat). Daca iubesti acea persoana, sau daca ai iubit'o candva nu o poti uita. Insa te obisnuiesti sa traiesti fara ea, sa depasesti momentul. Nu e vorba neaparat de prima, a 2a, a n dragoste. Daca ajungi sa iubesti persoana aceea orice relatie iti poate ramane in suflet happy

greece12
| greece12 a răspuns:

N-o uit...
Nu am cum.
Totdeauna o sa traiasca acolo in sufletul meu,o sa ma raneasca mereu lipsa ei/lui cand mai mult cand mai putin, doar ca voi incerca sa invat sa traiesc cu durerea asta.
O sa-mi ia mult timp, dar o sa invat.