| babydol a întrebat:

Vii s-a intamplat sa iubiti persoana de langa voi enorm iar ea sa fie indiferenta, rece, sa nu va caute, sa nu'i pese deloc de voi chiar daca ea stie ca o iubiti, prin asa ceva trec eu acum( suntem de 7luni)si sufar enorm. oare dc?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, a fost si la mine o perioada in care el era mai indiferent, mai rece cu mine si ma durea mult dar nu ma aratam; dar roata se cam intoarce si se pare ca pana la urma el acum e mai tandru cu mine, ma cauta, ma suna, acum pot spune ca e totul super si simt ca ma iubeste cu adevarat, sper sa nu ma insel... dar avem o relatie speciala acumhappy. Indiferenta doare, plateste-i cu indiferenta din partea ta, doar asa il poti schimba daca chiar tine la tine, daca nu ii pasa de tine atunci orice ai face, poti sa stai si in cap ca e degeaba; ori te iubeste, ori nu. E posibil sa treaca printr-o perioada mai putin favorabila, dar asta nu scuza raceala si indiferenta persoanei iubite.Asta e viata, nu toti iubesc asa ca noi, desi ne dorim sa fim cautate, iubite, apreciate, nu toti stiu sa iubeasca si multi nu stiu sa arate acest lucru.

| madalicious a răspuns:

Da. De-asta ne-am si despartit eu si fostul iubit.

Din cauza ca in relatie nu exista suficienta dragoste de la celalalt partener, si pentru ca nu se simte satisfacut. In plus faptul ca i te-ai daruit asa repede l-a facut sa creada despre tine ca esti... o femeie usoara ca sa nu fiu prea dura.
Sfatul meu este sa discutati cat mai mult despre voi, atunci el va constientiza ca are o relatie, si ca nu este liber, ca are o femeie care il iubeste si isi doreste sa fie cu el.

| Just a kid a răspuns:

Da acum trec prin astastraight face de 8 luni...si pana acum el era cel care arata ca ma iubeste si de la o simpla barfa a ajuns sa-mi vb in ultimul hal si sa nu-mi mai raspunda la tel...n-am mai suferit niciodata atat sincersadnu stiu ce sa mai facsads lui nu-i pasa absolut deloc:-

| sofia_1672 a răspuns:

Nu, nu inteleg cum poti trai cu un asemenea om, cum poti sa stai langa el stiind ca nu te bag in seama ca e rece cu tine intr_un cuvant stiind ca nu te iubeste.nimeni nu merita sa suferi atat. spune_i sa luati o pauza poate asa o sa_i vina mintea la cap si o sa_si dea seama ce_a pierdut. poate ca atunci o sa_ti mai mai multa afectiune si dragoste ca pana la urma daca nu le ai pe astea nu poti zice ca ai o relatie cu respectivu.bafta

| kaTTsu a răspuns:

Ti-e foame? sau te doare ceva nu stiu ce sa spun du-te la un medic specialist spune-i ca te doare inima si o sa iti deie un furazolidon sau ceva banal o sa vezi...

| ungurubulan a răspuns:

Asta poate fi si din cauza ta. Nu cunva il stresai cu msg telefoane il controlai zilnic din ora in ora? a?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.Prea multa indiferenta thinking nu te mai iubeste!