| RAY a întrebat:

Vorbesc cu tine,da cu tine,tu ai suferit vreodata dezamagit in iubire, cum ai recastigat increderea iar in femei?

24 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Increderea in alte femei se face doar cu o alta femeie.
Pune-te in locul ei in cazul tau si spune-mi cum ai proceda?

| Emma30555 a răspuns:

Și pe mine m au dezamăgit, am avut o relație care nu a mers și una în care el practic a jucat pe doua fronturi, dar eu nu am fost afectata adica când am cunoscut pe altcineva era altcineva doar nu era acelasi băiat ca să pun problema in felul acesta. Ce legătură pot avea doi bărbați diferiți între ei? Și în fond nicoidata nu e doar unul 100 %100 vinovat.

| ywar a răspuns:

Nu trebuie sa le catalogam pe toate ca fiind la fel. Eu cel putin nu am facut-o. Am divortat, am fost singur, am fost trist, mi-am ridicat palaria de jos si am mers mai departe.
Acum e alt capitol. De la o anumita varsta trebuie sa poti inchide ochii acoilo unde e cazul sa faci asta.
Increderea se castiga si ghici ce: asta e valabil si pentru ei, dar si pentru ele.
Cum se intampla ca un barbat bun sa fie batjocorit de o femeie sau invers? Pana la urma toate-s experiente care ne fac sa invatam cate ceva.
Daca suntem isteti suntem capabili sa invatam din fiecare experienta nefericita si sa o transformam data viitoare in avantaj.
Deci..Maria sa Increderea se castiga cu fiecare zi, cu fiecare gest si se pierde intr-o secunda. Trist, nu-i asa?

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Încredere am în femei, nu mi-am pierdut-o niciodată.În schimb nu am încredere în bărbați.

| SilentRain a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Tu exiști? laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru SilentRain):

Cum adică dacă exist? Da sunt real.

| SilentRain a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Și nu ești fata?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru SilentRain):

Nu.Sunt bărbat.În mine am încredere și în capacitățile mele, însă câte fete, câți băieți, tot atâtea posibilități.Fiecare e unic.De ce să acuz femeia, dacă tăntălăul de mine a ales-o?

| SilentRain a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Unde stai sa îți trimit un bax de bere

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru SilentRain):

Ăsta este adevărul.Cică suntem sexul tare, dar ne plângem mai rău ca un copil când îi iei jucăriile.Demonstrăm că suntem "tari" când le luăm pe ele la bătaie. Uităm că voi ne aduceți pe noi în lume.Voi ne dați viață, noi din păcate v-o luăm.

| SilentRain a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ești cumva de la camera ascunsa, stai sa mai citesc o dată poate nu vad bine
Ești printre puținii bărbați pe care i-am văzut pe site-ul asta big grin

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru SilentRain):

Fiindcă dacă voi ca femei nu vă respectați și vă comportați ca niște "gunoaie" asta veți atrage la rândul vostru.În schimb dacă sunteți o "comoară" atunci comportați-vă ca atare, fă-l să "sape" după tine.Ca să ajungi la comoară,întâi îți trebuie harta,apoi cu răbdare trebuie să o parcurgi până ajungi la cufărul cu tezaurul. Însă unele din voi,îi deschid băiatului direct "cufărul".În traducere, dacă el nu este interesat să te cunoască pe tine ca om, ca ființă, să exploreze întâi mintea ta, atunci nu te culca cu el.

| RAY explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Adica sa divinizezi femeia?

| SilentRain a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Bine zis, bine gândit, like, like, like

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru RAY):

Nu este pe placul tău, îți vezi de drum.Simplu.Nici nu ar trebui să o bagi în seamă. Fără jignire, fără umilire, fără violență, fără răzbunare. Dacă este ea ceea ce cauți și ea la rândul ei te va accepta, atunci totul e ok.

| RAY explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Stai,o divinezi, esti catelusul ei iar ea fuge la altul ca vrea un badboy

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru RAY):

VARIANTA A https://images.app.goo.gl/9ZYH2ASyoYgCp4ZS9

VARIANTA B
https://images.app.goo.gl/euW4fg14QtveJSEg6
Alege doar una.Și spune sincer motivul pentru care ai ales-o, ce ți-a transmis ea ca femeie, ce îți inspiră când ai văzut-o?

| RAY explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Prima =aspectul fizic, buna de sex

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru RAY):

Eram 100% sigur că varianta A o s-o alegi.Nu este deloc de mirare că ești singur și tot tu dai vina pe ele că vor badboy.Păi se vede foarte clar că una ca ea nu o să-ți fie alături toată viața și va căuta distracție și aventură, căci exact astea ai văzut și tu în ea. Atâta timp cât tu pui accentul pe frumusețea fizică, ești atras doar vizual de genul acesta de femei, vei rămâne singur și dezamăgit.Eu aș fi mers pe varianta B.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

B ma atrage mai mult ca A, inclusiv fizic
cel mai bine e sa iti pierzi increderea in intreaga omenire, nu fi rasist urase-i pe toti

| RAY explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Daca aia ma atrage mai mult vizual iar asta e ceva involuntar nu seminifica nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce atatea metafore: "comoare","Iubire" Pana la urma nu suntem doar niste primate mai evoluate obsedati de sex?
Da sunt nihilist.
https://youtu.be/aDaOgu2CQtI

| Morbid a răspuns:

E prea mult spus dezamagit in iubire.
1. Lasa internetul.
2. Vorbeste cu femei mature si inteligente Nu copile, si nu pe net. Da stiu, nu sunt asa atractive da, iti pot recapata increderea in tine, si in Ele.

| XyloZdrack a răspuns:

Vorba lui Dani Mocanu:,, să n-ai încredere în femei''. Uite man, cu muierile e delicată treaba. Ba îs materialiste, ba sunt fițoase, vor doar bani/ sunt prea timide. Cel mai bine zic să lași pe ele să capete încredere în tine, să te caute ele. Eu consider că e mai bine să fii singur, decât să suferi o perioadă din cauza unei iubiri false