| Patty_8050 a întrebat:

Vorbesc pe Messenger cu un tip pe care il stiu de asta vara. Stiu de la un prieten de-al lui ca nu vrea sa se implice cu nimeni. O prietena imi spune sa continui sa vorbesc cu el, alta imi spune sa il ignor pentru ca nu merita. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| anaMARIA a răspuns:

Eu zic sa continui sa vorbesti cu el. big grin Incearca sa te apropi cat poti de mult de el, sa aflii ce a patit si care este motivul pentru care nu vrea sa se implice momentan intr-o relatie, iar dupa poate sa-l faci cumva sa inteleaga ca daca i s-a intamplat ceva odata nu inseamna ca asa va fi mereu, si ca merita sa mai incerce odata si cu tine, poate lucrurile ies binewinking Plus ca stii vorba aceea "Daca nu risti, nu castigi". Asta e parerea mea big grintongue Dar oricum tu stii ce e mai bine sa faci.Gandeste-te tu singura cam ce crezi ca ar fi mai bine sa faci si ia o decizie in functie de gandurile si sentimentele tale, nu de ale altora.Si chiar daca gresesti, din greseli invetiwinking Plus ca daca gresesti, macar sa stii ca ai gresit din vina ta, nu ca ai ascultat de cine stie ce prietena, sau cine stie cine si acest lucru te-a adus in situatia respectiva.Macar sa stii ca e greseala tawinking Sper ca te ajuta cu ceva sfatul meu. Te pup! :*