| betty17 a întrebat:

Vreau cat mai multe pareri! o sa va povestesc ceva, cred ca o sa vi se para ciudat dar va inteleg si mie mi se parelaughing
imi place de un baiat mult, tin la el, si-l cunosc de mult timp.suntem amici, iar uneori ne mai facem unele confesiuni, ma imbratiseaza, ma mai pupa pe frunte(ca amica)si ma simt in siguranta langa el.totusi cand ma mai pupa pe frunte eu ma gandesc la tata ca asa facea si el(nu mai este de cand aveam 7 ani)nu stie ca il plac si nici nu va sti niciodata pentru ca are o prietena pe care o iubeste foarte mult. el e gen mai bagabbontlaughing dar daca il cunosti cu adevarat este sensibil, de treaba, un bun prieten si intotdeauna ii ajuta pe toti cu orice chiar daca e un prieten bun sau mai putin bun. e de mult cu prietena lui, dar au avut o perioada cand au fost despartiti, apoi s-au impacat si el era foarte fericit.ma bucur foarte mult pentru el caci era asa de fericit si uneori cand sunt trista ma gandesc la el ca este fericit si ma simt si eu mai bine
cand unei prietene sau altei persoana din jur apropiate i se intampla ceva de bine si e fericita ma entuziasmez foarte tare, chiar mai mult decat acea persoanalaughingma bucurhappydar cu un baiat de care sa imi placa nu mi sa mai intamplat asastraight face. cand mie mi se intampla ceva de bine nu ma bucur asa de mult cum ma bucur la ceilaltistraight face
acum intrebarea mea:eu credeam ca il plac dar cu chestia asta numai stiu, oare il vad ca pe un bun prieten sau tin la el mai mult decat am crezut? sunt asa de confuza, oricum mi-ar conveni mai mult sa il vad doar ca pe un bun prietenstraight face
sper ca nu v-am plictisit si va multumit ca ati citit pana la capathappy

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Pai, pe de-o parte, tu imi spui ca iti aminteste de tatal tau care nu mai e, in momentul cand te pupa pe frunte. Ei bine asta e o situatie psihologica. Dorul de tatal tau s-a acumulat in timp si in momentul cand l-ai intalnit pe baiatul asta si a inceput sa faca niste gesturi pe care tatal tau le facea si faptul ca iti dadea impresia aia ca te simti in siguranta, asta te-a facut sa crezi ca e baiatul pe care il placi si e cel potrivit. Iar faptul ca te bucuri si iti pare bine ca el este fericit este un lucru extraordinar. Daca sa zicem ca iti place de el (ceea ce dupa parerea mea sunt slabe sanse, dar in fine, sa punem problema asta )si tu te bucuri pentru ca el este fericit cu prietena lui, este un lucru extraordinar. Putine sunt persoanele care sunt fericite pentru ceilalti si mai ales cand este vorba de o persoana care vezi tu, ai niste sentimente mai mari pentru ea.Si mie mi s-a intamplat asta si crede-ma, am reactionat la fel ca si tine. Baiatul de care imi placea si el nu stia asta, si-a facut o prietena, si la inceput crede-ma ca m-am simtit aiurea si am incercat sa-l evit, dar pana la urma am stat si m-am gandit ca de ce sa -mi pierd un prieten extraodinar doar pentru ca el este fericit? Si de atunci, fac tot ce pot sa-l fac fericit, si pana la urma el s-a despartit de fata aia si nu ca m-ar placea pe mine dar, practic ii place sa fie in compania mea, si vezi aici e chestia. Daca atunci incetam sa mai fiu prietena cu el? Doar pentru ca el era fericit? Nu mai eram nici in momentul de fata. D-asta iti zic, ca e foarte foarte bine ca esti fericita pentru ceilalti, niciodata nu stii cand se intoarce. Si ca sa inchid paranteza asta luna pe care am facut si sa ne intoarcem la problema ta, eu una nu cred ca iti place de el ca baiat, eu cred ca iti place sa fii in preajma lui ca prietena, pentru ca iti da protectia de care ai nevoie. Majoritatea oamenilor fac greseala asta sa creada ca sunt indragostiti de niste persoane, cand colo ei sunt indragostiti doar de comportamentul lor care seamana cu al unor rude sau prieteni mai apropiati. Sper sa te ajute cu ceva ce ti-am zis. Succes happy

6 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Foarte frumos din partea ta ca te gandesti la altii.eu zic sa renunti la ideea de a-l vedea mai mult decat un bun prieten. el are deja pe cineva, pe care ai zis u, o iubeste mult si au ceva timp impreuna.baieti sunt destui.mai bine sa nu strici prietenia asta dintre voi pentru ca daca el ar afla ca tie iti place de el, cu siguranta se va indeparta si va fi mai rezervat in privinta confesiunilor.important este sa ai un prieten bun aproape ca baieti sunt destui

| Cryssy a răspuns:

Buna. Stai linistita ca nu m-ai plictisit. Eu cred ca te-ai atasat foarte mult de el pentru ca, asa cum ai spus si tu, te simti in siguranta alaturi de el, te intelegi foarte bine cu el, si te ajuta cand ai nevoie. Eu cred ca il vezi doar ca un bun prieten. Spui ca are iubita si ca o iubeste. Ai grija sa nu ajungi sa tii la el mai mult decat la un simplu prieten... Te pupkiss

| mary_5801 a răspuns:

Esti de admirat

| cookie_1240 a răspuns:

Esti geniala. te iubesc >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa-l iubesti... dar mai bine sa fie dragoste de "frate"

| wana a răspuns:

Se intampla des astefl de cazuri ca al tau stiu si eu mai multe, eu cred ca tii la el pentru ca il stii foarte bine ii stii toate defectele, toate calitatile si gasesti in el persoana care te intelege cel mai bine si fiind atasata de el se ajunge sa te indragostesti parerea mea e mai bine sa il tii ca pe un prieten de suflet decat ca iubit poate nu o sa va intelegeti in relatia de iubiti si o sa o stricati se pe cea de prieteni :*.