| Balanica12 a întrebat:

O iubesc pe ea, ne aflam intr-un grup si de cand ne cunoastem ne cicalim, certam, glumim, ne luam in brate, ma ia ma pupa, imi face complimente, imi da semne ca ma place. Momentan cica suntem prieteni, nu prea am crezut in chestia asta, prietenie intre un baiat si o fata, imi da semne ca ar vrea ceva, dar ea mai vorbeste cu multi altii dupa cum am vazut eu sau da impresia ca asta face. M-am intrgostit de ea fara sa-mi dau seama, ultima data cand ne-am vazut ne-am apropiat mult mai tare. Bine... Nu stiu ce sa cred, eu cred ca este o fata minunata din orice punct de vedere, treaba este ca ea este influentata de o fata/femeie care stie ce face sa zicem(materialista, care are un prieten si vorbeste 100 pe langa) uneori imi da semne ca e fata serioasa, dar imediat se schimba. Eu am incercat sa o scot undeva fara acel grup, doar ca ea nu vine fara prietena asta a ei.Am intalnit destule am stiut sa citesc fiecare mic semn de la o viitoare prietena, dar la ea e complicat, doar simt ca ma place si nimic mai mult. Ma gandesc ca trebuie sa o impresionez pe prietena ei dupa sa o impresonez pe ea laughing Are sens ceea ce spun?. Avem extrem de mult in comun si asta imi place cel mai mult. Ea e o combinatie intre "tot" si "infinit" adica de exemplu ii plac manele si rock-ul in acelasi timp. E extrem de amuzanta, chiar mai amuzanta decat mine laughing. Simt ceva si nu prea sunt sigur daca ar trebui sa fac ceva in legatura cu asta. Nu trece zi fara sa ma gandesc la ea, de cand am cunoscut-o'.
Ajutor tati... Ofer ce vreti, nu numai laughing Funda!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De obicei o fata ia alta fata la intalnire cand
1. il place mult pe baiatul ala si e stanjenita sa ramana doar cu el
2. nu-l place si vede evenimentul ca pe o iesire `cu gasca` dar mai restransa.
Pur si simplu spune-i ca vrei sa iesi doar cu ea, fara tipa aceea. Daca insista s-o ia, atunci nu cred ca are rost. Adica daca veti fi impreuna cred ca veti ajunge in situatia de a iesi in cuplu toti 3. laughing Daca e asa dependenta de o persoana n-ai ce sa-i faci.

| Andreeasiincaceva a răspuns:

Pai ar trebui, zic eu, sa faci ceva spontan, gen sa o tragi repede de o parte si sa o saruti, apoi sa vezi cum reactioneaza, daca reactioneaza bine, sa ii spui sa nu ii spuna prietenei ei, daca nu... incearca sa o iei peste picior cu chestii de genul "stiu ca ti a placut..."