| AnA_2669 a întrebat:

Vreau mai multe raspunsuri la aceasta intrebare... ajutati-ma!

Buna TPU! Am o mare problema, deci sa incep cu inceputul. In primele mesaje v'am povestiti despre un baiat timid, dificil si etc. Am stat cu el 6 luni de zile, iar acum ne'am despartit. El lucreaza la bucuresti si vine acasa odata la 2 saptamani. Intr'o zi m-am suparat pe el si i'am cerut sa ne despartim, iar el a refuzat acest lucru. Dupa 4 zile imi spune ca s a gandit mai bine si am dreptate, ar trebui sa ne despartim din cauza distantei, ca o sa ne fie greu. In acea seara cand s-a intamplat despartirea n-a dormit deloc, s-a imbatat si spunea ca'i pare rau. L'am intrebat daca a aparut si o a treia persoana si a zis ca nu, n-a aparut si ca ma iubeste. Ieri am vorbit cu el, i'am spus ce simt pentru el, ca vreau sa ne impacam, iar el a zis ca nu vrea... i am cerut un motiv serios de vreo 4 ori.si intr'un final imi spune ca vrea sa inceapa o noua relatie la bucuresti, ca'i pare rau pentru tot, ca tine la mine si ca relatia noastra a fost una foarte frumoasa. Ce sa cred? Sa mai incerc sa ne impacam sau sa las totul asa cum e?

2 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Daca e asa timid cum spui, ma indoiesc ca si-ar face curand o noua relatie.Problema lui este cu siguranta, distanta care este intre voi si teama ca daca aceasta relatie va continua, e foarte posibil ca tu sa-ti gasesti pe altcineva si il vei face pe el sa sufere.Eu cred ca a ales din doua rele, raul cel mai mic:sa renunte la tine, desi te iubeste si sa sufere acum, decat sa se implice si mai mult, cu riscul de a suferi mai mult!
Daca tu il faci sa inteleaga ca tii la el si nu ai sa-i mai faci surprize ca atunci cand de la o mica suparare sa doresti te desparti de el, cu siguranta nu va renunta la relatia voastra atat de usor!

| MissC_6297 a răspuns:

Eu zic ca dupa 6 luni si mai ales daca ai ajuns sa postezi aici povestea, il iubesti. Eu in locul tau as insista doar daca merita, adica din cate il cunosti daca stii ca ar ccepta si ar vedea ca tii la el.Nu conteaza prea mult distanta, chiar daca o sa fie mai greu, daca voi va iubiti reciproc. Am zis sa insisti prin a incerca sa va reparati relatia deoarece motivul pentru care a spus ca e mai bine sa va despartiti e distanta. Daca dupa ce ii spui ca in cazul in care va iubiti foarte mult, conteaza foarte putin distanta dintre voi, el tot nu accepta, inseamna ca el deja e pe cale sau si-a facut deja acea "noua relatie la Bucuresti" si nu mai poti face nimic pentru ca e in zadar.
Te inteleg ca faci toate astea din dragoste.
Sper sa accepte un nou inceput al relatiei voastretongue.
Succes! happy