| oAnonim a întrebat:

Vreau opiniile si sugestiile voastre, sunt intr-o relatie de aproximativ 6 luni, prima relatie pentru amandoi (parintii ne adora si ne sunt cei mai buni prieteni), problema este ca iubita mea simt ca isi pune prietenii(sunt fete false, invidioase pe noi) pe primul loc..Si cam asa este. si azi la scoala i-am zis ca nu are rost sa continuam asa si ea a spus bine daca asta este decizia ta(de fata cu toti colegii, este orgolioasa, are tupeu, vrea sa se dea mare, se simte divinizata(e vina mea ca sunt ca un catelus pentru ea...) si a zis ca nu mai are rost sa discutam despre noi ca o plictisesc si ca ce a fost a fost, s-a dus totul, iar acum pe seara am vorbit cu ea la telefon ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.(ne-am mai certat noi si impacat, am fost si despartiti 10 zile din cauza ca ea a zis ca ii este mai bine singura si in astea 10 zile plangea si il punea pe fratele ei, mama ei sa vorbeasca cu mine ca ii pare rau si chestii din astea.) si stiam azi in clasa i-am spus orgoliul asta. te omoara. tot tu o sa regreti mai tarziu si ea spunea ca nu va regreta ca nu are de ce, in fine cum face oricine cand are orgoliu, si acum se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, asa o sa ma comport si eu. dar cand o sa ma duc la ea si o sa fiu cu ea intre 4 ochi(este sensibila in momentele acelea) o sa ii spun problema asta. si ca daca ma mai pune pe locul 2 si petrece mai mult timp cu prietenele ei. nu mai are rost relatia, nu ne vazusem de 4 zile si azi la scoala a ales sa se duca cu fetele alea in clasa inloc sa stea cu mine putin(inainte sa inceapa orele) Fratele ei mi-a dat un sfat sa fiu indiferent, sa nu mai o divinizez atat si sa nu mai fiu asa sa ii arat ca sunt disponibil sa ne intalnim cand vrea, cum ea se duce cu fetele inloc sa stea cu mine, si cand o sa vrea sa stea cu mine, o tin si eu de multe ori chiar daca ma doare, ii spun ca am treaba etc..si in 2 saptamani o fac pe ea catelus(fratele ei este iubitul colegei mele de banca)

4 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Îţi dau un sfat.
Te duci la ea. Te caci în sufrageria ei.
Când întreabă ce-i asta tu să-i spui:
Vrei să ştii ce-i asta? E cea mai rămas din relaţia noastră!

| Disstrict a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Tea'i uitat la prea mult stand up comedy laughing)

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Fratele ei are dreptate, si asculta-l pentru ca el o cunoaste mai bine. Nu e normal sa stai dupa ea, sau sa o ierti dupa ce face figurile astea de fata cu ceilalti, nu e normal sa se faca asa intr-o relatie. Asa ca respecta-i decizia, nu o baga in seama, si daca ea vrea sa va impacati ii spui ca trebuie sa se schimbe, sa nu te puna pe locul 2, sa nu se mai comporte asa, pentru ca nu e corect, ca doar tu sa te implici in relatie.

| vasic a răspuns:

Treci peste. Iti distrugi tineretea. Pacat de tine.