| Bianca_papusha a întrebat:

Vreau sa aud si eu povestea voastra de iubire:XAsta in caz ca va doriti sa ne-o impartasiti si noua...asa ca sa va aduceti aminte de primii "fiori ai dragostei"
Cea mai frumoasa fundita:X

Răspuns Câştigător
| lor3danna a răspuns:

Buna

Incepe cam asa:

Eu aveam 16 ani si 8 luni si el 23 si 11 luni.Eu eram la scoala cls a 10 invatam de dim si el era la seral cls 12 si invata dupa-amiaza.Intamplarea a facut ca sa invatam in aceeasi cls si sa stam in aceeasi banca(el nu stia ca eu invat acolo, ma cunostea din oras, ma placea, dar nu stia cum sa dea de mine).

Intr-o zi cand am ajuns la scoala am gasit pe banca un nr de tel si nu stiam c sa fac sa il iau sau sa il sterg si pana la urma l-am luat si a doua zi am dat un bip, mi-a rasp la bip(imediat)...

Apoi la 2 zile i-am trim un msg si l-am intrebat "cine e?'' si el mi-a sp un baiat nici atunci nu stia ca sunt eu(banuia ca e pers care sta in banca lui)...

Dupa toate astea au urmat multe mesaje, multe tachinari, el tot vroia sa ne intalnim(aflase cine sunt de la un prieten comun care nu ii spusese ca ma cun) dar eu nu ii spuneam nimic clar si amanam mereu intalnirea...

Timp de o luna am vb prin msg si la tel si apoi am acceptat sa iesim intr-o seara cu prietenul acela comun si cu prietena lui la un spectacol de teatru...

In momentul cand ne-am intalnit nu ii venea sa creada ca sunt eu si ca s-a chinuit atat sa ma scoata la o intalnire.cand spectacolul a inceput m-a luat dupa gat si nu mi-a dat drumul pana la pauza cand in sf dupa mai multe incercari a urmat un mic sarut...

Dupa spectacol am mers la un suc si acolo ne-am apropiat putin mai mult.

Dupa toate astea dupa 2 sau 3 luni a venit l mine acasa mi-a cunoscut parintii si de atunci pana acum nu au trecut decat 2 ani si 9 luni.

SPER K DUMNEZEU SA TINA CU IUBIREA NOASTRA SI SA NU NE DESPARTA K AVEM KTEVA PLANURI IMPREUNA...

ast sa mai citesc povesti de dragoste...

V-AM PUPAT:*...

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pe prietenul meu l-am cunoscut cand aveam 13 ani, acum am 17 anihappy...intr-o frumoasa zi de primavara am mers cu o prietena pe strada la o fosta colega, fosta colega fiind vecina lui.Eu povesteam cu fetele si deodata il vad pe el cu varul lui veneau catre noi. A vb.cu fosta mea colega si cand l-am vazut am ramas fara glashee hee. M-a atras din prima clipa cand l-am vazut, nu mai puteam sa scot un sunet si toata m-am rosit la fata. El era genul mai tupeist, glumet si am facut cunostiinta cu el, el tot imi facea complimente iar eu stateam cu capul in pamant de rusinelaughing. Nu m-as fi gandit niciodata ce avea sa urmeze. El avea atunci 18 ani, eu 13, eram sigura ca o relatie intre noi nu e posibila, mai ales ca toate ziceau ca el nu e baiat serios, ci vrea doar aventuri. Dar eu eram indragostita la maxim de el, a fost dragoste la prima vedere.Credeam ca e ceva trecator dar nu a fost asa.
Timpul trecea, eu mergeam tot mai des la el pe strada sa il vad si asa stateam seara mai multi de vorba, apoi el ma conducea acasa, povesteam, glumeam, ma lua in brate, ma pupa pe obraz, era frumos... mi-a cerut sa fim impreuna dar l-am refuzat pentru.ca toate prietenele mele m-au sfatuit sa nu ma bag cu el sa nu sufar mai tarziu, asadar l-am refuzat desi il iubeam.Si chiar il iubeam, nu a fost o joaca de copii.Noi am fost buni amici, ne vedeam des, ma suna des, era ca si cum eram impreuna, doar ca nu ne sarutam pe buze, dar ma lua de mana, ma pupa pe obraz, seara stateam si vorbeam despre de toate, stateam seara si priveam stelele, frumoase momente...parca mi-e dor de vremurile acelea cand imi tresarea inima cand il vedeam, ma pierdeam in privirea lui, niste ochi verzi expresivilove struck.
Si asa o perioada ne vedeam in fiecare seara, el mai glumea si cu altele dar cu mine era mai special sau cel putin asa aveam eu impresiahappy. Imi placea felul lui de a fi, cum glumea si ma facea sa zambesc mereu.
Dar s-a intamplat ca el sa plece in Spania, dar ma suna de dincolo des, vorbeam o gramada, a fost ca un soc cand am auzit ca pleaca. A stat vreo 3 luni si asa cam 2 ani tot venea si pleca la 2-3 luni in strainatate; de fiecare data cand venea ma cauta si era frumos... Mi-a parut rau intr-un fel ca nu am acceptat sa fiu cu el, totusi aveam o relatie speciala cu el.Ca voi fi cu el nu credeam. Dar uite ca s-a intamplat, mai exact in urma cu 2 ani, aveam 15 ani si el 20... mi-a propus sa fim impreuna si am acceptat.Credeam ca relatia nu va dura dar sunt cu el de 2 ani; de la 13 pana la 15 ani am fost amici, apoi de la 15 pana acum cand am 17 ani, suntem impreuna, el are 22 de ani, dar varsta nu are importanta. El mi-a dat primul sarut, el a fost primul din viata mea, si sper sa fie si ultimul, pentru ca e speciala pentru. mine, l-am iubit, il iubesc si il voi iubi mereu. e intelegem de minune, ne vedem aproape zilnic, desi am intampinat probleme, le-am depasit cu iubire, atentie si incredere, in plus respect.
Familia mea nu a fost de acord cu relatia noastra dar nimic nu a stat in calea noastra; toti ziceau ca e vagabond, ca nu ma merita, ca nu e de mine, ca e rau, dar nu e asa cum spun toti, eu il cunosc foarte bine.Pt mine e cel mai bun, cel mai frumos, cel mai destept...
Pf...am scris mult, dar m-a luat dorul de anii trecuti, acum il iubesc enorm, dar inainte aveam acei fiorii ai primei dragoste, momente de neutat...

| Ririru a răspuns:

Oh da. Si mie imi place sa citesc povesti de dragoste!

A fost cam complicat la mine. L-am cunoscut vara trecuta cand eram deja impreuna cu cineva. Tipul cu care eram era ceva de genul : golan, betiv[da.am ajuns la concluzia ca el chiar e betiv.la inceput cred ca eram orbita.], fura, mintea.Si-a batut de multe ori joc de mine, cred ca ma si inselat.Cu timpul am aflat ca el mai a fost cu una, care il tot suna si etc. Si a mai vrut si sa o... pe una. oh go on. Nu eram fericita deloc.
L-am cunoscut pe el, el nu sta aici, sta in alt cartier. Dar venise in vizita la rude.La inceput am fost amablia, sociabila, cum sunt de felul meu.Cu timpul incepuse sa ma atraga, vorbeam din ce in ce mai mult la telefon, prin mesaje, pe mess. Am tinut`o asa dea amici in jur de 2-3 luni.Eram doar amici. Desi.simteam ca este ceva intre mine si el.

Faptul ca ma facea mult mai fericita el, prin faptul ca doar vorbeam... Fostul prieten, afland ca vorbesc cu el, ia revenit brusc interesul pentru mine, spunea ca ma iubeste, era gelos, etc.

Eu mereu ii vorbeam prietenei mele despre el, adica.era chiar clar ca-mi place de el.

M-am despartit de fostul, el a vrut. Dupa cateva zile, i-am marturisit actualului ca-l plac. Mi-a spus ca si el. Am vorbit in ziua aia toata ziua, simteam fiori cand imi spunea ca ma place. Eram...super fericita. Mi-a propus sa fim impreuna, desi practic eram deja. laughing. Cand fostul a aflat, a venit bineinteles cu amenintari, jigniri. Etc. Ne-a batut la cap cateva luni, chiar si acum cateodata.

Au urmat luni intregi de fericire si iubire,[desi fostul era impotriva]... dar dupa aproximativ 7 luni, am devenit mai reci. Eu eram geloasa, ne certam din prosti.

De curand ne-am despartit o perioada, dar ne-am impacat. Acum dupa mine zic ca este mai bine.

Imi doresc sa fie totul bine, dar cum stiu ca intr-o relatie sunt si certuri. Desi incercam sa facem totul bine, incerc sa numai fiu geloasa, sa numai fac cum faceam, si el la fel.

Sincera sa fiu, il iubesc, il ador. As face cam orice pentru el. Astazi la ora 1 noaptea facem 9 luni, si sper din toata inima sa continue.

| Luori a răspuns:

Hm. sa vedem daca iti pot scrie happy
Este o poveste. De ce? Pentru ca are un sfarsit.
Desi s-a terminat, este singura pe care am trait`o in prezent.
L-am cunoscut prin intermediul internetului. Asa a fost sa fie, nu era nimic de genul "a agata pe cineva virtual ". Cu timpul a ajuns sa fie cel mai bun prieten al meu, sa imi stie toate cicatricile, sa vorbesc cel mai mult cu el dintre toti cei care erau prezenti in viata mea, sa fac orice pentru el [atat de inconstienta am fost ]. A ajuns sa fie mai presus de D-zeu si de catre oricine. Credeam in el, in fiecare cuvintel al lui. Avem o incredere fara margini. Am crezut cu toata fiinta mea in planurile pe care ni le-am facut pe toata viata, am crezut in toate visele. Era o legatura intre noi, pe care cu greu cred ca o sa mai existe cu altcineva. Stiam orice face, orice miscare, fara sa il vad sau sa il aud. Viata mea avea un sens si acela era : el, viitorul cu el, fericirea alaturi de el. Eram in stare sa imi las balta prieteniii, familia.
Am facut atatea lucruri pentru el, m-am zbatut in asa fel incat nici o fata nu va mai face asta pentru el niciodata. A inceput uferinta. Parintii mei un erau de acord cu ei. Mi-au luat telefonul, calculatorul de nenumarate ori insa eu tot gaseam o metoda sa vb cu el, sa ma intalnesc. Ajungeam acasa, aveam cearta[scandal mai bine zis ] cu parintii, pedepde s. a. m. d. Insa eu mereu l-am tinut departe de toata suferinta pe care o aveam in mine, de tot ce ma macina, de tot ce imi facea mie rau. Nu a stiut si nici nu stie pana in prezent prin ce am trecut eu numai ca sa fim impreuna. In cele din urma, nu am mai rezistat. Datorita intamplarilor, amenintarilor, suferintei eu am renuntat. Am cazut in depresie si am renuntat la el. Pur si simplu s-a terminat. De atunci au trecut mai bine de 10 luni, insa ce simt, cum sunt, cum ma schimbat nici nu pot spune in cuvinte. Nu l-am mai vazut de atunci, nu am mai vorbit. imi facea rau chiar si gandul la el.
Chiar si dupa atata suferinta este de mirat cum pot spune cuvinte frumoase despre iubire.
Povestea aceasta este mai degraba slabiciunea mea!

| Luori a răspuns:

Revin cu linkul :
http://www.tpu.ro/......u-este-ca/
Am pus si eu o intrebare de genul, si sunt sigura ca nu suntem singurele cu o astfel de intrebare.

| lays a răspuns:

Eu m-am dus la o prietena la munca din lipsa de ocupatie si la un moment dat mi s-a facut foame.am urcat la un fast food, am comandat si m-am asezat la masa.trebuia sa astept pana era gata comanda.ma tot uitam la angajati foarte plictisita pana il vad pe bosstongue(nu stiam ca e sef.era imbracat diferit dar totusi nu mi-a trecut prin cap ca ar avea alta functieoh go on)ma holbam la el. el ff timid, arunca cate o privire si apoi baga capul in pamant.pana la urma m-am dus sa iau comanda si l-am intrebat daca intra si el la pachet cu tot ce comandasem eu acolo. a zis ca da.si asa a inceputhappy. acum ne iubim ca 2 nebuni:Xlocuim impreuna si avem planuri f mari:X