| AlexAltex a întrebat:

Vreau sa fac sex fara prezervativ, ce ar trebui sa fac?
Vreau sa stiu cum pot sa ma feresc de boli!
Cu ejacularea nu e nici o problema.

7 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Cel mai indicat este sa faci sex neprotejat cu partenerul de viata, cand aveti ceva timp impreuna ( 4-5 ani) eventual sa fiti casatoriti, si toate analizele facute. Dupa ce ati facut analizele si au iesit toate in regula, abia atunci poti face sex neprotejat si sa te poti feri de boli.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să te fereşti de boli/BTS decât dacă FOLOSEŞTI prezervativul!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Sa-ti gasesti o prietena cuminte.

| ElenaSA a răspuns:

Nu poti sa te feresti daca vrei sa faci fara prezervativ.Chiar daca alegi o persoana cunoscuta tot te poti alege cu ceva micribi.Se poate sa nu fie o boala grava, dar poti sa ai probleme. Unele persoane sunt purtatoare de virusi si nici nu stiu.De exemplu HPV este periculos si poate da cancer.Deci...atentie mare!

| BlueViP a răspuns:

Nu te poti feri de boli.

| AndreeaRox a răspuns:

Nici folosirea prezervativului in timpul actului sexual nu elimina in totalitate riscul contactarii unei BTS, dar il poate diminua. Contraceptivele au doar rol de a preveni o sarcina nedorita, ele neasigurand prevenirea BTS. Limiteaza-ti numarul de parteneri sexuali si nu o fa cu orice parasuta. Alege o persoana cunoscuta si de incredere care sa nu aiba vreo boala ce poate fi transmisa pe cale sexuala. Altfel...e cam riscant.

| AlinaBuc a răspuns:

Nu te poti ferii de boli frara prezervativ...