| Kaidenrawwr a întrebat:

Vreau sa fac sex pentru prima data. Niste sfaturi? !

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Fii tu însuţi, şi de asemenea calm. Nu e cazul să fi timid să te pierzi. E simplu. Şi un lucru foarte important pe care mulţi îl uită sau nu-l iau în considereare, foloseşte prezervativul, este cam literă de lege pentru că poţi evita o eventuală sarcină nedorită a partenerei şi eşti protejat de bolile cu transmitere sexuală. Efectul este garantat! Succes!

| Drolja a răspuns (pentru Anonimuserr):

Fii*
însuţi (VIRGULĂ)**
timid ŞI să te...***

Cu plăcere!

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Căsătorește-te înainte. Dacă nu ai vârsta necesară amână. Păcatulc curviei apasă orice conștiință. Orice at sexual ți se imprimă pe creier și pe urmă tot faci comparații, îți subminezi fericirea viitoarei căsătorii, într-un anumit fel îți duci în patul căsătoriei toți partenerii precedenți.Plus că după ce îți începi viața sexuală simți o mare presiune fizică dacă nu ai cu cine, dacă te desparți. Virginitatea e o libertate prețioasă, nu te grăbi să-i dai un picior.

| Drolja a răspuns (pentru ania):

Şi ce rămâne de făcut în cazul în care cei doi virgini se căsătoresc şi nu au compatibilitate în inimitate? Trebuie să trăiască împreună nefericiţi, nesatisfăcuţi, cu frustrări sexuale şi, cel mai rău, în abstinenţă sexuală toată viaţa?!

Grea reţetă!

| doctorandus a răspuns:

Foloseste prezervativul.

| Anonimuserr a răspuns:

E poftim atunci acum 26 de ani atunci până în 1990 când a căzut comunismul, ca să fi tu fericit cam aşa stă treaba cu căsătoria, fiecare gândeşte cum vrea. Eu văd din punctul meu de vedere X din punctul lui. Pentru cultura ta generală este o vorbă,, ca în 1900 toamna" sau atunci când făceam referire la acel sau acei ani. Se pare că tu iei totul,, la propriu". Degeaba te căsătoreşti cu cineva de dragul de a te căsători şi nu o prea iubeşti dar nah, căsătoria e foarte importantă! rolling on the floor Dar se cred unii interesanţi care ştiu doar să critice pe alţii şi iau totul în stilul à-la-carte. Să crităm suntem primii, dar să îi respectăm pe alţii sau să facem ceva constructiv suntem ultimii. Am spus clar mai sus, dacă înţelegi, bine, dacă nu, iarăşi bine - nu vreau să intru în polemici cu oameni ca tine "waste of time". În altă ordine de idei dacă zici la modul ironic că îţi plac părerile mele, ei bine află că trebuie să înveţi să respecţi şi opiniile altora.

| EdyakaSmoke a răspuns:

Hai frate lasa-ti faza cu casatoria! O iubesti f*teo! E legal man!

| BlooxieMhxds a răspuns:

Mai întâi contează vârsa... după să nu îți pară rău. Cel mai important lucru e să va protejați happy Folosiți de fiecare dată prezervativul pentru a ocoli orice sarcină nedorită sau boli cu transmitere sexuală. Succes!

| ania a răspuns (pentru BlooxieMhxds):

Lp, a bolile cu transmitere sexuală prezervativul ajută în 80 la sută din cazuri, pentru sarcini nedorite 99 la sută.

| AnaMariaGeorgiana2014 a răspuns:

Nu o fa laughing cel mai bine dupa casatorie e bine sa iti incepi viata sexuala

| Anonimuserr a răspuns (pentru AnaMariaGeorgiana2014):

Nu cred că există şi persoane de modă veche care gândesc ca în 1900. Sau era glumă, poantă? Ne întoarcem la 1900? ca să zic aşa, e grav atunci.
Pe ce lume trăiţi frate? Aţi uitat că s-au schimbat valorile şi societatea de 26 de ani? Suntem occidentali şi democraţi sau trăim ca în 1900 toamna? Nu vreau să supăr pe nimeni, dar totuşi...
Căsătoria până la urmă nu reprezintă mare lucru, e doar o hârtie amărâtă în care sunt stipulate nişte drepturi şi cam atât, pentru mine nu înseamnă nimic, e 0 barat aceast "Instituţie a căsătoriei" Eu aşa văd lucrurile şi unii prieteni de-ai mei. Contează ce simţi pentru acea persoană dacă o iubeşti, să îţi placă de ea, nu o amărâtă de hârtie de 2 lei semnată în faţa ofiţerului stării civile. Ăsta este şi adevărul.
ania@ "Virginitatea e o libertate prețioasă, nu te grăbi să-i dai un picior"
"Păcatul cuveniei"
Astea sunt aspecte ce ţin strict de religie, oricum religia va fi mereu împotrivă acestor lucruri, ortodoxia, catolicismul, să duci o viaţă de evlavie lipsită de desfrânări rolling on the floor Totul are o limită dar să nu exagerăm de pomană. Sunt şocat să văd astea.

| Drolja a răspuns (pentru AnaMariaGeorgiana2014):

Nu o FACE*
şi "bine e cel mai bine după bine căsătorie e bine..."**

Cu plăcere!

| Drolja a răspuns (pentru Anonimuserr):

Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar şi în anul 1900 se făcea sex în afara căsătoriei. De asemenea, în 1900 erau, spre uimirea ta, şi oameni care gândesc.

Apoi, 1900 nu a fost acum 25 de ani (se calculează 2015-25 şi =/=1900)... şi, ăăă, dacă te uiţi puţin pe o hartă (a lumii, nu a Vasluiului), nu suntem occidentali (cu "o" mic, apropos). De asemenea, repet, în toamna lui 1900 nu eram mai occidentali, tot acolo eram pă hartă.

În schimb îmi plac părerile tale despre căsătorie. De fapt, îmi plac toate părerile tale. Bună treabă!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnaMariaGeorgiana2014):

Super raspuns, bravo felicitari, meriti fundița.