| livia123rotaru a întrebat:

Buna!
vreau cateva sfaturi cum s-o fac prima data!
ps: sunt fata
cel mai bur raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acest raspuns a fost oferit si altor fete aflate in situatia ta si din acest motiv consider ca probabil iti vor fi si tie de folos daca le vei citi cu multa atentie. Orice fata sau femeie dar la fel si fiecare baiat sau barbat care sunt pe punctul de a-si incepe sau deja chiar si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine sa stie ca nu este indicat sa intretina contacte sexuale neprotejate daca sunt lipsiti de o minima experienta sexuala. Din acest motiv inainte de a intretine primul contact sexual neprotejat, sa fii deja informat/a ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand orice fata/femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, +/sau ziua de ovulatie cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei. Doar in acest caz poate fi fecundat OVULUL de catre un spermatozoid provenit din SPERMA si NU din LICHIDUL PREEJACULATOR care este un lichid STERIL. 2. ) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar/numai in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul care deja exista sau pe cel care va fi eliberat in viitoarele 2-3 zile. In situatia descrisa de tine, posibilitatea de a junge sperma in vaginul tau este practic exclusa si din acest motiv si formarea unei sarcini este atat teoretic cat si practic aproape IMPOSIBILA. Multa sanatate! Acceseaza si urmatorul raspuns care s-ar putea sa iti oferesi alte informatii folositoare : https://www.tpu.ro/......m-s-o-fac/

1 răspuns:
| Blastphemy a răspuns:

1. Dacă n-ai nici 15 ani, uită.
2. Dacă nu ai încredere în prietenul tău (sper să fie el, totuși...), uită...
3. Băiatul respectiv să poarte protecție neapărat!
4. Informează-te cât de mult poți înainte de a face vreo prostie care să te coste toată viața (cunosc cazuri).