| Emma_3399 a întrebat:

Vreau sa imi incept viata sexuala(am 17 ani) si iubitul meu la fel.Problema este ca si el e virgin si nu stiu cum o sa iasa. Mi-e cam frica! Astept sfaturi.

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Daca iti este frica, nu are rost sa o faci.trebuie sa te simti pregatita in totalitate atat fizic cat si psihic, si mai ales sa tii la persoana respectiva si s existe incredere.frica provine din neincredere.mai asteapta,insa nu'ti planui ziua cand sa o faci prima data pentru ca nu o sa iasa cum doresti, trebuie sa fie spontan, atunci va iesi mai frumos.cheia spre o relatie reusita este comunicarea. daca te grabesti,sau daca esti influentata de anturaj, nu e bine, pentru ca vei fi dezamagita.bafta! happy

| Lummy a răspuns:

Vb intai cu el (cred ca e cel mai indicat). asa ceva e un lucru serios si poti sa nu vb.lasa totul sa vina de la sine si cand o sa se intample sa nu te gandesti ca iti e frica ci a cat de mult il iubesti, incearca sa nu stati incordati ca o sa fie rau si pentru tine si prt el. Uite cateva sfaturi pentru voi( cred ca stiti) se spune ca prima data cand o faci e bine sa fie fara prazervativ (ca locul e ingust si sa fie bine), in primele 10 zile de cand iti vine problema nu ai cum sa ramai insarcinata, in rest da...ai incredere in el si o sa fie binebig grin

| Andra_2494 a răspuns:

Daca este comunicare intre voi totul v a fi bine poti afla mai multe pe acest site http://www.sexpert.ro/ poti sa te informezi despre tot ce vrei.

| vivat a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica pentru ca la un moment dat o sa se intample tongue
daca o sa luati pozitia misionarului o sa fie mai usor pentru tine si incercati sa fiti cat de cat destinsi nu incordati

| busu1000 a răspuns:

Daca va iubiti totul o sa mearga de la sine.PS.nu va grabiti si spune-i sa fie tandru.

| dary_3843 a răspuns:

Pai nu aveti dc sa va fie frica oricum odata si odata se va intampla dar sa va protejati sa nu va asteptati cu cateva surprize iar restul merge de la sine daca va iubiti o sa iasa bine.