| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de rusine? Vreau sa imi incep viata sexuala...Astept sfaturi! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Deci, rusinea va fi acolo, mai ales prima data. Tu trebuie sa te simti cat mai bine, sa te simti cat mai pregatita. Sa nu te lasi santajata, sau nu permite sa se puna presiune pe tine. Trebuie sa fi 100% sigura. Prima data, este cea mai importanta, trebuie sa ramai cu o amintire frumoasa. Iar rusinea, o vei uita cand vei fi cu el. Nu iti fa asa multe ganduri, totul va fi bine. Capul sus si multa bafta!

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bea tarie inainte de actul sexual frumos

| ywar a răspuns:

Daca tu consideri ca a nu-ti incepe viata sexuala este o rusine, atunci problema este incheiata.

| sofisis a răspuns (pentru ywar):

Sunt 100% de acord.

Rusine de ce mai exact? De corpul tau?
Ai macar mai mult de 14 ani?

| gabrielacrs99 a răspuns (pentru sofisis):

Da am. am 16

| TheLoveDoctorr a răspuns:

De exemplu te gandesti ca sunt altii care au o problema la zona intima is tot au curajul sa-si dea textila jos in fata doamnei.

| gabrielacrs99 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Daca as fi baiat. poate ar fi mers raspunsul asta

| WeAreSmart a răspuns:

Scrie-mi in privatwinking

| 4psiho a răspuns:

Întrebarea care se pune este: din ce cauză îți este rușine? Ai cumva 40 de ani și ești virgină?
Oricum ai timp să-ți începi viața sexuală. Părerea mea este că ar trebui să o faci cu cineva care să merite și să fie un moment care să-l ții minte.
Sunt destui care vor vrea să te "ajute" să ți-o începi, însă adu-ți aminte: o începi doar o dată în viață. happy
A... și nu uita să te protejezi. happy

| gabrielacrs99 a răspuns (pentru 4psiho):

Nu ca imi este rusine ca sunt virgina si simt ca el e baiatul. dar nu stiu cum va fi imi este teama

| 4psiho a răspuns (pentru gabrielacrs99):

Nu are de ce să-ți fie teamă.
Totul ține de dorința ta și răbdarea lui. Dacă el nu e la prima experiență sexuală va ști ce să facă. Oricum este foarte important să fii bine lubrifiată, dacă simți că nu este destul "lunecuș" atunci poți să-ți iei un lubrifiant. Și mai ales nu uita de un prezervativ sau socotește bine zilele astfel încât să o faci imediat după ciclu. happy

| gabrielacrs99 a răspuns (pentru 4psiho):

E la prima lui experienta. happy

| 4psiho a răspuns (pentru gabrielacrs99):

Atunci ar trebui să știi că există șansa să ejaculeze chiar înainte de a intra în "gradina fermecată", dacă trece cu bine peste acest hop atunci actul sexual nu va dura mult timp. happy De asta e important să-i pui un prezervativ. happy

| PiouelPol a răspuns (pentru gabrielacrs99):

Ai 16 ani in ***, tie la asta iti e gandul? nici liceu nu ai terminat!

| gabrielacrs99 a răspuns (pentru PiouelPol):

Care e problema ta. altele isi incep viata sexuala de la 12-13 ani... asa ca nu te lua de mine