| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma combin cu o fata cu care ma inteleg foarte bine (amiceste ) si vreau mai mult cum as putea s-o abordez dar daca refuza fara sa se supere

Răspuns Câştigător
| DiaaaaBlondii a răspuns:

Stii vorba aia "cand vrei sa faci un lucru sau inainte sa faci un lucru, trebuie sa te gandesti de doua ori inainte"? asa e si in cazul tau..trebuie sa te gandesti la consecinte..la faptul ca respectiva fata ar putea fi dezamagita daca o sa-i zici pentru ca ea te vedea ca un amic. Dar uite ce-ti recomand eu. ai doar o viata nu? ce te retine sa-i zici in fata? daca si ea te place dar nu are curaj sa-ti spuna? Fii curajos si zii in fata "uite..eu as vrea sa fie ceva mai mult intre noi." si atunci vei vedea cum reactioneaza. pentru ca ea nu are de unde sa stie ca iti place de ea daca nu ii dai de inteles spunandu`i. Sincer cred ca asta e cea mai buna cale de ati da seama de adevar: daca si ea te place sau nu. Deci vorbesteee cu ea! nu mai sta pe ganduri.happy sper ca ti-am fost de folos!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si daca te refuuza mori numai te miologi atata dupa o falsa ai atatea de ales, incerca nu merge adio next

| neutrino a răspuns:

Atunci cand cineva ii face curte, o fata se bucura, nu este un motiv de suparare. De suparat te poti supara tu, asa sunt baietii, nu inteleg ca si fata are dreptul de a alege. Iti doresc ca fata sa-ti dea raspunsul dorit de tine, dar pentru acest lucru tu trebuie sa o inviti la clasicul suc si sa-i spui ca iti este tare draga.

| sayWhaaat a răspuns:

Pai daca nu esti deja in friendzone, incearca, nu ai ce pierde.
Sa se supere ea? De ce? Nu are motive, tu sa nu te superi daca te refuza.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Invit-o la un suc ceva.

| costelpopa94 a răspuns:

Nu te ingrijora daca se supara, evita sa iti pese de ceea ce simte ea, ai sa vezi, nu se merita