| andrei_3917 a întrebat:

Am o problema, imi place mult o fata cu care ma inteleg foarte bine, suntem prieteni foarte buni, ne cunoastem bine si vreau sa ma combin ca ea problema este ca imi este rusine pentru ca suntem prieteni demult si asta e o situatie diferita, ce sa fac cum sa o abordez, ce sa-i zic? precizez ca avem 18 ani funda

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Spune. i ca tii la ea ca prietena, dar prietenia asta nu duce nicaieri pentru ca din partea ta se pare ca nu mai e prietenie.ca tu ai inceput sa ai alte sentimente pentru ea, ca o vezi ca pe altceva.ca iti plac foarte mult de ea, ca tii la ea, si sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine.ca sa nu. tsi fie rusine, o poti intreba pe mess.

| Andreea_1440 a răspuns:

Pai da nah daca si ea te place mai mult decat un amic ar fi ceva sa incerci dar sa stii ca daca va fi sa fiti impreuna si dupa sa va desp nu o sa mai fiti asa buni amici dati seama ca relatize se va schimba.aici trebuie sa vb voi 2 si dupa sa vedeti ce faceti daca merita sa va sacrificati prietenia pentru o relatzie, poate sa fiti iubiti nu va veti intelege doar ca amici nah vb comunicati si vei afla un rasp
:*