| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma impac cu ex-ul. Treburile stau cam asa: Am fost un an impreuna, in anul asta am avut loc mai multe "certuri", certuri care veneau de la mine. Veneau pentru ca ma simteam cateodata foarte neglijata, se racise fata de mine.asa ca in loc sa-i vorbesc frumos, incepeam cearta.(oricum daca ma chinuiam sa-i vorbesc frumos, tot se enerva.)El zice ca nu a gresit cu nimic. Dar eu vroiam sa-mi arate ca tine si la mine, ca sunt pe un loc important in viata lui, poate din cauza monotoniei se purta asta, avea momente cand era SUPER dragut, si momente ca nu prea existam. Intr-un final, a pus capat relatiei ( de o luna ), spund el ca numai vrea sa ne certam intr-una, ca ar fi trebuit sa ma schimb(va dati seama, doar eu sa ma schimb oh go on ). In luna asta cat am fost despartiti, am vorbit mereu, ne cautam reciporc.Se dadea la mine, cand zic de baieti, incepe sa-i jigneasca, nici macar nu-i cunoaste dar ii jigneste.Si spune mereu pe un ton aiurea : "faci ce vrei ". Acum 3 zile, ne-am certat din nou, pe tema care a gresit mai mult. de atunci n-am vorbit. Nu l-am cautat si nici el nu a facut-o. Ce ar trebui sa fac? Vreau sa ma impac cu el. Trebuie sa zic ca la inceput ma tineam foarte serios de capul lui pentru a ne impaca, acum ce trebuie sa fac? Sa-l ignor, pana ma baga el in seama? Sincer, sunt foarte confuza, nu prea stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| Julieღ a răspuns:

Cred ca cel mai important este comunicarea. Vorbiti sincer si spune-ti ceea ce va deranjeaza la celalalat, in modul asta clarificati tot. E clar ca inca va placeti, din moment ce va cautati reciproc =) Succes!

| Alle_9220 a răspuns:

Ar trebui sa astepti... sa vezi ce se va mai intampla cred ca nu prea lar interesa sa il bagi tu in seama asteapta rorul de la el o sa va impacati dar nu trebuie sa va luati la harta din orice motiv iti dau dreptate nu ar fi trebuie sa se iade prieteni tai dar... merit funda?laughingwinking