| yAdrian a întrebat:

Am o problema cu prietena mea. In unele momente imi reproseaza ca nu o iubesc. Avem aproape 7 luni impreuna. Nu inteleg de ce!? Atent am fost cu ea, grijuliu, nu i-am vorbit urat, din contra, in fiecare zi am incercat sa " o las fara cuvinte ", sa ii spun mereu vorbe dulci. Daca mi-a gresit cu ceva, am tinut pentru mine. Nu i-am spus ei, am zis : "Hai ca e mica si nu isi da seama " aseara s-a suparat pe mine, doar ea stie motivul, dar am reusit sa o impac pana la urma azi la 13, cu mari eforturi bineinteles. Eu consider ca nu am gresit cu nimic. I se pune pata asa din orice. E a treia oara cand imi spune ca vrea sa ne despartim ca nu o iubesc, ca vorbesc la misto cu ea.( Odata din cauza lu' maica-sa, poveste lunga.) Nimic mai fals! I-am spus sa stea dreapta ca are probleme cu coloana si ea a luat-o drept o jignire.
De inteles am inteles si cu "chestia aia" ( sex ). Am inteles ca e putin mai mica si na... Am inteles. Ea 14, eu 17.
Atent sunt cu ea. Flori ii ofer cel putin odata pe luna.
Cand ne certam parca nu o recunosc, parca nu mai e ea. Imi cauta mereu "nod in papura" la tot ce spun. Eu incerc sa ii spun ca NU e urata si mai stiu eu cum, ea: "Ma rog, Daca asta e parerea ta despre mine... "
De inselat nu am inselat-o, de tipat la ea nu am tipat, de batut nici nu se pune problema.
Nu mi-am batut joc de ea!
Mai mereu cand ii spun ceva, ca m-a suparat rau asta e partea a doua, incerc sa ii arat ca nu sunt suparat, doar sa ii spun ca nu e bine ce a facut, imediat se supara.
Atentie si bunatate vor femeile in ziua de azi, dar noi ce primim in schimb?
Si ma iubeste! Stiu sigur asta! Dar nu inteleg ce e cu ea in ultima vreme... Si dupa toate astea, tot stiu ca ma iubeste...
De demnonstrat ca o iubesc, eu cred ca i-am demnostrat de "n" ori...
Aveti vreo idee in legatura cu toate astea?
Ce sa mai fac?
Vreau sa fiu perfect pentru ea.
Stiu ca e dificila rau, dar in viata cand iti doresti sa faci ceva, faci pe dracu-n paru si faci! Restul sunt doar scuze!
Nu inteleg unde am gresit. Poate ma lamuriti voi.
Stau mereu si ma gandesc, oare am fost prea bun cu ea?

Dau funda celui mai explicit raspuns!
Multumesc anticipat pentru raspuns si pentru rabdarea acordata.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa lasi copila in pace si sa-ti demonstrezi iubirea fata de o fata apropiata de varsta ta. Nu te juca cu focul!

| Doub a răspuns:

Are 14 ani, e un copil.
La ce te astepti?thinking

| SkyPilot a răspuns:

Daca este adevarat tot ce spui ca faci, as zice ca te inseli cand spui ca te iubeste. Din ce imi amintesc din scoala generala, la 13-14 ani fetele nu rezistau intr-o relatie mai mult de cateva luni. Dupa parerea mea, fata s-a plictisit si ar vrea sa "schimbe aerul".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era logodnica ta... Si erati mai mari...Atunci chiar era o problema, dar asa este normal.
Are 14 ani.
Azi ii place unul, maine altul.

| yAdrian explică:

Multumesc de "sfaturi"! Ai raport!
Ia si citeste bine poza ta de la avatar! Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru yAdrian):

" Ai raport!" iti dai seama nenorocire. mai mult sa te preocupe faptul ca te-ai simtit.

| yAdrian explică:

Poate ca are 14 ani! Dar, cel putine mie, mi se pare mai matura de 14 ani plus ca nici eu nu par de 17, prea copilaros. Si sa fim seriosi, cate cupluri ati vazut de aceeasi varsta in zilele de astazi?
UNELE fete cauta baietii aia mai mari "buni, jmecheri si cu $$$ "
Eu consider ca ma iubeste. Eu o iubesc, dar intervin aceste probleme care ne cam pune in pericol si dificultate relatia...

| anonim_4396 a răspuns (pentru yAdrian):

Asta nu schimba faptul ca are 14 ani. la varsta aia numai de iubit nu ar trebui sa isi bata capul. la cum e lumea in ziua de azi, orice fata ar da ani din viata pentru unu ca tine, care ofera atentie suport etc etc, dar o copila iti dai seama ca nu da mare branza pe tine. de aia zic, e prea mica. si cine spune ca fetele sunt mai mature, aia sunt niste idioti. depinde varsta, nu conteaza ca e fata, 14 ani sunt 14 ani, nu 17 nu 20.

| hdhdhf a răspuns:

Nu.i mai acorda atata atentie.se va plictisi de tine daca nu a facut o deja.Trebuie sa fii mai indiferent vada ce pierde nu trebuie sa incerci sa fii perfect.nimeni nu.i perfect.