| Elena1729 a întrebat:

Vreau sa o fac cu iubitul meu weekendul asta fiind virgina. Pe 28 trebuie sa imi vina ciclul, folosind prezervativul si sa nu ma atinga cand isi da drumul sunt sanse sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este unul REGULAT sau are abateri mici de 1-2 zile in + sau in --, atunci sexul de dezvirginare se va produce exact in ultima saptamana a ciclului tau menstrual. Este stabilit/demonstrat stiintific ca in ultimele 8-9 zile ale c.m. producerea/formarea unei sarcini este IMPOSIBILA, chiar si in situatia in care sperma este ejaculata in vagin in mod intentionat. In concluzie in aceasta perioada a c.m. femeia nu poate ramane insarcinata indiferent de modul in care este intretinut sexul, folosind protectie sau nu, deci in aceasta situatie cum va fi a ta, SPERMA POATE sa ajunga si CHIAR sa intre si in vagin fara probleme. Insa un lucru este cert si IMPORTANT!, in cazul sexului de dezvirginare se recomanda folosirea prezervativului deoarece lubrefiantul de pe el faciliteaza/usureaza penetrare si are si un efect anesteziant, ceea ce reduce semnificativ durerea resimtita dupa unii specialistii chiar la 1/4 fata de durerea resimtita in cazul in care penetrarea se efectueaza cu un penis fara prezervativ. In consecinta poti sa fii convinsa/sa fii sigura ca este imposibila formarea unei sarcini in aceasta perioada astfel ca poti sa devii foarte relaxata in momentul pregatirii sexului dar mai ales pe perioada penetrarii. Pentru a reduce cat mai mult durerea ce se va produce inevitabil, ar fi indicat sa fii cat mai intens si indelung masturbata prin procedeul de degetica in timpul alocat preludiului. De asemenea n-ar strica sa folositi un lubrifiant pe baza de apa, chiar daca nu este obligatorie dar este recomandata. Multa sanatate

2 răspunsuri:
| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cum sa nu te atinga? daca folositi prezevativul pe toata durata penetrarii nu prea poti sa ramai insarcinata. multa baftawinking

| Elena1729 explică:

Sa nu ma atinga cu sperma