| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca e bine sau nu sa iti pierzi virginitatea la 14 ani si daca nu, de ce? straight face am un prieten care isi doreste asta f mult, recunosc ca si eu putin big grin alta problema este ca eu nu il cunosc prea bine pe acest baiat... are 18 ani si imi e cam frica sad si nu as vrea sa apara ceva probleme. Daca ma puteti ajuta, primiti o mare fundita de la mine! :*

Răspuns Câştigător
| Gabi_6377 a răspuns:

Probail nu o sa-ti placa raspunsul meu, dar nu e deloc bine sa-ti incepi viata sexuala la 14 ani.Corpul tau nu s-a dezvoltat suficient si ai purea sa nu mai arati asa bine ca inainte.In plus, el are 18 ani si nu vad ce atata graba.Fratele meu e in aceeasi situatie, el are 119 ani si iubita lui 15, dar a zis ca o asteapta, deci vezi, se poate.Nu fa acest dar al virginitatii, cadou cui nu trebuie.Ai rabdare, si daca nu te asteapta sa vrei si tu nu te merita.Ar putea aparea probleme daca nu folositi prezervativul, si mai ales zici ca nu il cunosti de mult.Crede-ma unii baieti care iubesc cu adevarat, asteapta si 2, 3 ani, deci nu trebuie sa faci sex cu el.

10 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Atata timp cat va doriti amandoi si aveti incredere de ce nu kiss, succes love struck

| Alecsaandrra a răspuns:

Normal ca nu este bine straight face
eu am 14 ani si ma gandesc tocmai pe la 17-18.
el are 18 straight face este o diferenta. normal ca asta vrea baietii mai ales d 18 ani.
vezi sa nu te faca sa suferi si sa iti para rau mai tarziu.
Pot aparea si boli, infectii. ink nu. s dezvoltate bine organele etc.
Eu zic sa te gandesti d 1000 d ori inainte sa iei o decizie.
Bafta! funda?:*

| MMadalina a răspuns:

Pai tu cum vrei sa-ti icepi viata sexuala daca nu stii ce implica acest lucru.Si cand spun "implica " ma refer la bolile cu transmitere sexuala sau la o sarcina nedorita.
Tu chiar vrei sa fii mamica la 14 ani? La aceasta varsta este mult prea devreme pentru inceperea vietii sexuale.

| ioana16 a răspuns:

Gandeste-te bine. asteapta sa vina persoana potrivita. pe care ai sa o iubesti foarte mult. informeazate foarte bine inainte de acest pas.
mai tarziu e posibil sa regreti ca ai luat decizia asta si ai sa suferi mult. ai mare grija ce faci:* iti urez succes.:*

| plasticstyle a răspuns:

Thuaamne, la tine e doar curiozitatea... dar gandeste. te ca daca o faci din curiozitate iti va parea cu siguranta rau, iar daca el ti-a propus asta e un badaran.

| georginika a răspuns:

Parerea mea: eu nu sunt de acord sa-ti pierzi virginitatea inainte de varsta de 18 ani deoarece nu esti inca bine dezvoltata hormonal si cine stie ce probleme ar putea aparea.In plus cred ca in viata toate trebuie sa le faci la timpul lor.Consider ca pana la 7 ani te joci cu papusi, pana pe la 14 inveti si intelegi care e rolul tau in societate, pana la 18 te hotarasti si incepi sa iei propriile decizi. Abia dupa 18 intelegi cu adevarat ce vrei sa faci cu viata ta.Ai inainte toata viata pentru a face acest pas.
Repet:parerea mea.

| dєdєloaia a răspuns:

Va multumesc fff mult, m-ati ajutat f mult si ma bucur ca ati fost vigilenti big grin acum stiu ce v-oi face happy :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveam 15 ani cand l-am cunoscut pe iubitul meu si am asteptat 2 ani jumatate ca sa ma culc cu el. Ma iubea enorm si tot am asteptat. Nu mi-a parut deloc rau si nu am pierdut nimic. Esti mult prea micuta pentru asa ceva. Mai bine pune-te si citeste carti si articole despre corpul tau, despre corpul baietilo si despre sex. Ai sa vezi ce bine si sigura pe tine o sa te simti asa informata.

| iiDouaPuncteParanteza a răspuns:

Doamneee.deci.este posibil cand u ai vrea sa te opresti si el vre mai mult.asta duce la viol.ai grija de corpul tau. ia decizia corecta

| Mariussst a răspuns:

Ar trebui sa ai alte preocupari la varsta ta domnisoara, dar orice ti ar spune ala sau aia tot vei face asa cum crezi deci ai grija de tine foloseste ti capul si probabil prezervativul in cele din urma