| abcdc a întrebat:

Vreau si eu cateva sfaturi de la persoanele care au trecut printr-o astfel de situatie.Totul er frumos intre mine si cel mai bun amic de al meu, pana cand ieri mi-a spus ca ma place. I-am spus cum sta treaba, ca euil vad doar ca cel mai bun amic al meu, ca nu vreau sa stric prietenia dintre noi. Mie nu imi place de el, asa ca am incercat sa-i explic frumos. I-am spus ca intentia mea nu este sa-l ranesc, la care el mi-a spus:nu ma ranestihappy. Ultima data cand am vb cu el a fost ieri seara cand mi-a spus ca nu trebuia sa marturiseasca sentimentele fata de mine pentru ca prefera prietenia noastra. I-am spus ca noi vom continua sa mai fim prieteni iar el mi-a spus :vezi ca nu mai comunicam cum comunicam zilele trecute. A inceput sa fie rece.Incercam sa-l inveselesc.Cand mi-am luat ramas bun i-am spus exact asa noapte bunahappypa pa, la care el mi-a spus decat un nbhappy. Nu stiu ce se intampla cu el.Noi vorbeam tot timpul, si dimineata si pe timpul zilei si seara ne apuca ora 2 in fata calculatoarelor. Ce sa fac in situatia asta? Ma simt proststraight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar am trecut printr-o astfel de situatie. am fost cea mai buna prietena cu un baiat pentru aproape un an, stiind ca ma place. eu il vedeam doar ca pe un prieten, la fel ca tine. si tot vorbeam, cateodata ne certam, spunea ca imi bat joc de el. si zilele trecute mi-a spus ca ar fi mai bine sa nu mai tinem legatura pentru ca el a acumulat multe sentimente pentru mine. si de atunci nu am mai vorbit deloc. eram exact asa cum spui si tu, vorbeam incontinuu despre orice. si m-am simtit si eu prost dar nu stiu ce sfat sa iti ddau sa nu sfarsesti asa pentru ca crede ma e foarte dureros!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El se simte cam jenat dupa vorbele spuse de tine.

| EuCuTine a răspuns:

U esti devina. Daca vrei sa fi prietena si doar asta trebuie sa stii sa vb cu el. Nu vb cu un baiat pana la 2 dim ca asa vrei u sau ca nu ai ce sa faci. Sincer imi pare rau de el pentru ca stiu prin ce trece. Daca vrei sa mai fi prietena cu el mai bine mergi cu el la o cafea sau la u si ii explici ce simti u pentru el, dc simti asta si tot ce ai pe suflet. Daca vrei un prieten si sa vb cu el pana la 2 dim doar ca prieten eu zic sa cauti o fata nu un baiat si daca vrei sa vb cu cine va pana la 2 dim prin sms si la prima ora sa ii zici " hey neata cmf? " in fiecare zi iti recomand UN GAGIC nu un prieten.

| ionut7782 a răspuns:

Da faptul ca l-ai refuzat la ranit tare de tot. bun incearca sa il intelegi si stabileste mai bine legatura cu el. chiar daca se poarta asa iarta-l. are nevoie de timp sa isi revina.isi va reveni dar e greu ca te iubeste si a fi langa tine mereu asta il face sa sufere continuu stiind ca nu are sanse sa fiti impreuna.totusi ai procedat corect. acum timpul va vindeca totul. ofera-i timpul de care are nevoie sa treaca peste si fii alaturi de el cat de mult poti.succes.

| Izma a răspuns:

Iooi :-ss exact asa mi`s-a intamplat si mie straight face mi-a marturisit ca ma place si ca tine la mine. dar rolling eyes i-am explicat ca nu putem avea o relatie. evident s-a suparat cateva zile nu a mai vb cu mine straight face

Dar. cu timpul o sa isi revina, vorbeste cu el in fiecare zi, iesiti afara cu prietenii. nu poate sta suparat toata viata laughing)

| babykeykey a răspuns:

Da-i timp sa-si revina.Este o reactie normala.Si tu daca ai fi fost in locul lui ai fi reactionat la fel!

| Мариус a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti prost. Poate peste ceva timp o sa fie cum era inainte dar acum se simte dezamagit.