| Catyy96 a întrebat:

E vorba despre un coleg de-al meu cu care ma inteleg super bine e cel mai bun prieten al meu baiat si vorbim deja de 1 an ca intre prieteni buni. Mi-a spus ca ma place si m-a intrebat daca nu cumva simt si eu la fel pentru el. I-am zis ca ma mai gandesc ca e greu. Dar adevaru' e ca nu stiu ce sa-i zic nu vreau sa zic nu sa il ranesc sa stric prietenia sau altceva pentru ca stiu ca a suferit pana acum si nu vreau sa ingreunez situatia si nici da nu pot zice pentru ca nu vreau sa stric prietenia si in plus nu il vad decat ca pe cel mai bun prieten l-as putea vedea mai mult decat atat dar nu prea as vrea o relatie in momentul de fata sunt nehotarata extrem de nehotarata in legatura cu dragostea. Dati-mi un sfat ce sa fac...sa ma mai gandesc mai mult timp sau sa ii zic ca il vad doar ca un amic si sa il ranesc sau sa fac alta prostie.Nu stiu ce sa fac. Dau funda pentru cel mai bun sfat :-s.

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Buna! e cam complicata situatia ta pentru ca pe o parte, nu vrei sa il ranesti pentru ca deja stii prin ce experiente neplacute cu alte fete a trecut; dar pe de alta parte, nu poti sa te sacrifici si sa ii spui ca il vezi ca un iubit, si nu ca un prieten; te sfatuiesc sa ii spui ca tu nu il poti vedea decat ca un bun prieten, si nu ca un iubit; nu il vei omori; sunt sigura ca va intelege situatia.incearca insa sa vb cu ea ff linistit, nu sa fii foarte directa.si stabiliti cum vor fi lucrurile de acum incolo; nu cred ca nu va mai fii prietenul tau doar pentru ca tu nu il vezi ca pe un iubit, ba cred ca va intelege pentru ca nu faci nimic rau; succes:*!

1 răspuns:
| alexgogo a răspuns:

Din pacate un baiat si-o fata nu pot fi prieteni buni si-atat. cineva are un alt interes ascuns, si cand recunoaste se duce totul de rapa... asta e...