| elliss a întrebat:

Vreau si eu idei de cadouri pentru mama faza e ca nu prea am bani funda cine ma ajuta big grin (scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

- O poezie despre mamă, creată sau nu de tine.
http://www.versuri-si-creatii.ro/......udnpp.html
http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/o_mama.htm
http://agonia.ro/index.php/poetry/28597/index.html
http://poeziisiversuri.com/grigore-vieru/mi-e-dor-de-tine-mama/ *mie una îmi place foarte mult*
- Să îi desenezi ceva, o floare, un portret, un peisaj.
- Să îi zici: "Te iubesc", este cel mai emoţionant cuvânt, simplu dar frumos.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Descarci de pe net gratuit Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el.
Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic.
Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net.
Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză.
Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.

Microsoft Office 200x, x=3 sau x=7 sau x=10 sunt softuri care se vând pe bani
Fără bani este Open Office-ul, care este cam la fel de bun ca și M.s. Office.

Îi spui mamei tale că nu ai avut bani să îi faci nici un cadou dar că are un copil cuminte, care în cinstea zilei ei va învăța să utilizeze acest soft gratuit, iar ea ca mamă, va fi parțial mulțumită.

| liviu42 a răspuns:

Si o floare este buna, gestul conteaza. La multi ani pentru, mama ta

| BomBonika_9617 a răspuns:

Buna draga elliss! Pai sti si tu ca gestul conteazatongue mamele noastre nu asteapta de ziua lor de la copii o avere.doar un gest! si un simplu la multi ani ar fi un gest foarte frumos pe care mama ta il va pune la suflet! ma rog.ai putea sa-i cumperi o esarfa frumoasa sau un colier, cercei si multe decoratiuni big grin doar tu sti ceea ce prefera mama tatongue Tine minte!
GESTUL CONTEAZA!
pupici:*:*:*:*:*:*
daca crezi ca ti-am fost de ajutor, poti sa-mi dai fundabig grin ca eu nu ma supar chiar deloc!hee hee:*

| Dey_1617 a răspuns:

Salutbig grin. Pai tu stii cel mai bine ce ii place ei,si gestul conteaza. poti sa ii cumperi un ornament ceva floral intelegi tu cum, sunt la florarii,sau mai simplu un buchet de flori, o bratara ceva, sau daca aveti poze facute impreuna daruieste`i o poza cu aman2 intr-o rama.Sa ma mai gandesc...sau pantofi, parfum depinde ce gusturi are:d
Si cu un sarut si o imbratisare si un sincer la multi ani o poti face pe mama ta sa fie fericita:*
Sper ca te-am ajutat:*

Răspuns utilizator avertizat
| Cola001 a răspuns:

Draga elliss happy intr-adevar gestul conteaza.nu e valabil doar mamelor,ea te va iubii indiferent ce ai face pentru ea,doar stiind ca o iubesti ii va fi suficent^^, ai putea sa incerci sai faci ceva cu mainile tale, o felicitare sau ceva de genu depinde si cati ani ai laughing