| ruxy333 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri legate ca iubitul tau s`a despartit de tine pentru cea mai buna prietena a tasad!

Cele mai frumoase si multe funda; x!

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos a fost!

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!:

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta, stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece, Trece oare? Doare si nu trece

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi.nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zi

Pamantul e acoperit de cioburi
Dc?
S-au rupt portile cerului, au cazut ingeri si s-au spart in mii de bucati!
Dc?
Pentru ca distanta de la cer la pamant e prea mare chiar si pentru ingeri.
Dc?
Pentru ca nimic nu e destul de aproape
Dc?
Ca sa speri mereu, ca sa nu fii multumit niciodata
Dc?
Pentru ca realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care til eai facut
Dc?
Pentru ca lumea nu e "imperfecta" ci rea pur si simplu
Dc?
N-ai intelege
Dc?
Pentru ca cei buni nu inteleg raul.lumea a devenit rea din cauza celor rai.A fost de ajuns o singura samanta de rautate ca ea sa se intinda pe tot pamantul.
Dc?
Pentru ca rautatea e o buruiana,creste peste tot, fara sa aiba nevoie de ajutor si nu moare niciodata.
Dc?
Pentru ca numai in povesti binele invinge raul.
Dc?
Pentru ca imaginatia e sg loc in in care oamenii buni inving raul. oamenii buni nu inceteaza niciodata sa viseze
Dc?
Pentru ca altfel ar muri.
Dc?
Costiinta victoriei finale
a raului ucide
Dc?
Da DC?
Nu stiu, nu stiu nimic.ma invart printre ganduri, amestec caut cu disperare ceva,dar nu stiu ce gasesc, gasesc totul, dar e nimic.ma nasc si mor in fiecare clipa. vreau totul.dar nu stiu ce vreau.nu inteleg si dc vreau.stau pe loc dar alunec in gol.o parte din sufletul meu trebui sa se nask ink.o parte. a murit.sunt satula de tot.e prea mult, dar nimic numi ajunge, nu-mi ajung eu mie.la un moment dat unui "de ce?" i se raspunde "nu stiu"
Tu cum esti?
Eu?
Da.Te afli printre oamenii buni sau rai?
Eu eu incerc sa ajung printre cei rai
Dc?
Ca sa nu mai doare
Ce?
NIMIC,. TOTUL

de ce apare un baiat in viata unei fete cand are deja prieten? de ce ii cere prietenia stiind de acel prieten? de ce dupa ce a parasit-o apare si ii spune ca o iubeste? de ce?

de ce cand viata e mai dulce...cade cate un necaz de nu-l poti duce? de ce cand prietenii sunt mai buni.se intampla ceva si devin nebuni? de ce cand tii la o persoana...iti trage o palma si te omoara?
p.s TIPA CARE S-A COMBINAT CU FOSTUL PRIETEN AL TAU, NU ITI ESTE PRIETENA ADEVARATAsad DACA ITI ERA PRIETENA, IL REFUZA PENTRU TINE, SA NU TE FACA SA SUFERI.cat despre el, nu te-a iubit mai deloc sa nu iti para rau. viata merge mai departe:*

2 răspunsuri:
| Roxyuy a răspuns:

Daca as putea intoarce timpul, parca nimic nu as schimba.regret ce-i drept cateva lucruri, dar dc ai ales-o tocmai p ea...

| Bublic a răspuns:

Iubirea,e ca o poveste, nu mereu are un final fericit.