| Mihaela8997 a întrebat:

Hey! Vreau si eu niste statusuri pentru o prietena care s-a despartit de iubitul sau si acum acel baiat are o noua iubita. Funda

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

• Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

Greu cand ai mai multe dar iubesti numai una!

Stii ca doar tu si eu vom fi, indrg ca'n prima zi!:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu! Impaca'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

La tte as renunta, sa ma iubesti![:X]

Eu nu cred in vise Eu crd doar in tine, ca ma iubesti pe mine[:X]

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

Te uiti la ea ma vezi pe mine. o saruti pe ea dar simti buzele mele.ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea…o mie ca ea.niciuna ca mine.

Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea…

Nu esti decat o marioneta si iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila. dar tu te crezi ''irezistibila''

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori

Atunci cand nu stie ce simte.Atunci cand greseste sh minte ofera-i doar dragostea tah:X atc are nevoie mai mare de ea

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Daca am pierdut ceva.era ceva c n imi trebuia

I love you:X I miss you I need you I like you I vrea tu[perfectu meuuu:X:X]

Sh ce daca ma iubesti?

Asculti fara sa probezi...sh uite asa ma indepartezi...

Stiu ca o sa ma ierti chiar daca ma certi

Stii ca dupa tine ma topesc Stii ca fara tine innebunesc.
Nu esti decat o marioneta si iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila. dar tu te crezi ''irezistibila''

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori

Atunci cand nu stie ce simte.Atunci cand greseste sh minte ofera-i doar dragostea tah:X atc are nevoie mai mare de ea

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Daca am pierdut ceva.era ceva c n imi trebuia

I love you:X I miss you I need you I like you I vrea tu[perfectu meuuu:X:X]

Sh ce daca ma iubesti?

Asculti fara sa probezi...sh uite asa ma indepartezi...

Stiu ca o sa ma ierti chiar daca ma certi

Stii ca dupa tine ma topesc Stii ca fara tine innebunesc

Iubim fara sa stim ce e iubirea... iar atunci cant stim...nu mai reusim sa iubim:l

şi când vine vorba de iubire spune-le că tu mă ai pe mine!

ne privim şi ne placem, dar ne despărţim când încă ne iubim, ne prefacem.

Hai sa uitam/Ca ne-am certat/ Hai sa acceptam/ Ca ne-am schimbat/ Hai sa iertam/ Ca ne-am luptat.

Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•

SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.Eu sunt cea rasfatata:X

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Sh orice as face eu. dupa mine esti mereu:X

Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea

e`a durut cand mi-ai dat ultimul sarut?

unele sunt in afara cerintei tale dar totusi ti le-am dat pentru ca sunt frumoase. love struck Pup!:*

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

In primul rand, sugerez indiferenta. dar iti voi da si un raspuns la intrebarea ta:

Uneori iti pare rau pentru cuvintele scumpe spuse unor oameni ieftini.

Cand ti se inchide o usa, ti se deschide intotdeauna o fereastra.

Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel, asa cum niciuna dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el.

Sa te duci in club cu prietena e ca si cum te-ai duce intr-o padure cu un copac.

God puts people in your life for a reason, and removes them from your life for a better reason.

I don't know which face to talk to, since you have two.

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva. mama mi-a zis mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara.

An "ex" is called an "ex" because it's an example of what you shouldn't have again in the future.

Retine: nici eu nu sunt ca ea, dar nici ea ca mine.

Zi de zi afiseaza zambetul ei minunat, dar inca nu s-a nascut un baiat, care sa merite tot ce are ea de dat.

O fata ca ea merita toata pretuirea ta. O fata ca ea... s-o iubesti cum te iubea.

I told him to lie to me. He smiled and said "I love you".

Te minti si acum desi iti este dor, ai pus orgoliul in fata sentimentelor.

Ce-i al meu e pus deoparte.

Este atat de schimbata, exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata.

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic. Si daca am pierdut, inseamna ca nu imi trebuia.

Tine minte: o fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte.

I'm better than your ex, better than your next.

Mai bine sa te insele o zeita, decat sa iti fie fidela o bucatareasa.

O zi frumoasa!

| jacobtim44 a răspuns:

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2.Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh

3.Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face

4.Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

5.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

6.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

7...

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

.

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Larisa211 a răspuns:

N-ai cum sa-i ceri omului ceea ce el nu e in stare sa-ti dea, mai ales cand vine vorba de emotii!

Zambetul tau e fals ca de obicei... Nici n-ai curaj sa te uiti in ochii ei. Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata

Si acum astept sa suni, astept macar un telefon Sa imi spui ca o putem lua de la inceput Dar stiu ca acum privesti alti ochi, saruti alte buze, strangi in brate alt trup. Si inca repet in gand ca o putem lua de la inceput

Sa iubesti pe cel care nu te iubeste pe tine - e ca si cum ai astepta trenul in aeroport

Sper ca sunt bune. happy