| meinteil a întrebat:

Vreo idee cum sa imi traiesc viata singur?

27 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Da. munceste. cumpara o rulota si du-te, tata happy
du-te tare.
ah si vezi filmul into the wild, ca sursa de inspiratie. succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Te retragi la o manastire si te calugaresti!

| corbulalbrosu a răspuns:

Te calugaresti sau te retragi si traiesti precum pustnicii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? laughing

| Betty12345678 a răspuns:

Concentreaza-te asupra lucrurilor importante, ia-ti un animal de companie, participa la evenimente caritabile.

| Ezeru a răspuns:

E simplu treci prin viata fara sa faci comunici. Daca vrei sa scapi de societate te refugiezi intr-o garsoniera si lucrezi online. Acum majoritatea lucrurilor se pot face online...
O viata de genu e prea trista.
Ai nevoie de cineva care sa iti arate cat de frumoasa este lumea. (Nu neaparat o prietena.)

| Ezeru a răspuns (pentru Ezeru):

E simplu, treci prin viata fara sa comunici. Daca vrei sa scapi de societate te refugiezi intr-o garsoniera si lucrezi online. Acum majoritatea lucrurilor se pot face online...
O viata de genu e prea trista.
Ai nevoie de cineva care sa iti arate cat de frumoasa este lumea. (Nu neaparat o prietena.)
~

| Camuflaj2017x a răspuns:

Sa te muti intr-un buncar.

| 1dintrevoi a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti ca esti conditionat de singuratate. Pune-ti intrebarea simpla: cum sa ma bucur de viata? Sunt atatea lucruri pe care le poti face, si nu e musai sa le faci alaturi de o partenera. Poti sa calatoresti, poti sa te apuci de un curs interesant, sa incepi un proiect personal, sa daruiesti altora din timpul tau. Chiar daca nu ai o jumatate, nu inseamna ca trebuie sa ramai singur. Familia, prietenii, colegii de munca sau de scoala fac si ei parte din viata ta. Implica-i in viata ta. Vei vedea ca pe masura ce te vei deschide catre ei viata ta se va schimba cu mult in bine. Pe mine viata m-a invatat ca nu trebuie sa caut "sufletul pereche" (incep sa cred ca asa ceva nu exista), ci ca e nevoie sa-l las pe el sa se apropie de mine. Si cum sa se apropie daca tot ceea ce vede in fata lui e doar tracere si neincredere? Deschide-te, zambeste, fii activ! Lucruri bune cu siguranta sa vor intampla!winking

| Kingsley a răspuns:

Sa te calugaresti.

| Reddfox a răspuns:

... Eu cand am fost racit o saptamana de nu am putut merge la scoala. am intrat in depresie din cauza singuratati laughing WTF?!

| MagicDream a răspuns:

De ce ai vrea asta? E cel mai urat lucru care ti se poate intampla, ai sa regreti. Probabil esti mic si nu ai idee ce vorbesti happy

Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscut112 a răspuns (pentru meinteil):

Citeste, fa sport, munceste, ingrijeste-te, fa-ti o cariera. Doar atunci cand nu ai alte calitati, femeile cauta doar banii la tine. Daca ai fi o persoana interesanta nu ar conta daca ai bani sau nu.

| MagicDream a răspuns (pentru meinteil):

In lumea asta nu sunt doar fete care cauta bani. Daca ai cel putin ambitia sa muncesti si sa faci ceva, totusi, sa nu fii tipul de persoana care nu e buna de nimic, pentru ca nici tu daca ai fi fata, nu ai cauta un pierde-vara, o sa gasesti pe cineva. Incearca sa faci ceva cu viata ta si sa nu fii trist tot timpul. Si mie mi-a fost foarte greu pana acum, nu reusisem sa intalnesc pe cineva pana la 20 de ani, doar pentru ca aveam numai ratati in cartier, nu erau nici multi baieti dar si aia care erau, nu terminasera nici unul 12 clase si abia de avea vreunul un liceu de munca, chiar nu ai cum sa iti doresti o viata langa asemenea perosane, chiar daca au sau nu bani ori sunt frumosi, trebuie sa mai ai si ceva in cap. Daca ai o activitate, iti spun sigur ca o sa fii mai fericit iar iubirea apare de unde nu te astepti, nu trebuie sa alergi dupa ea. Eu acum am 21 de ani si l-am lasat pe primul cu care fusesem pentru ca mi-a fost suficient in 3 luni de relatie sa-mi dau seama ca nu e bun de nimic. Arata bine, avea facultate, dar nu facea nimic cu viata lui si pentri orice facea ii cerea parerea lui mamica... adica. serios? El nu facea nimic pana nu-si dadea ma-sa acordul. Acum sunt singura si sunt o gramada de tipi noi care apar in fiecare zi si asta si pentru faptul ca am o activitate avantajoasa pentru viitorul meu si am si grija de mine. Pur si sinplu pune-te pe primul plan, nu te mai gandii la altii, lasa-i pe ei sa se gandeasca la tine, pentru ca altfel o sa ramai frustrat. Ai doar 24 de ani, nu 35 happy. Bafta!

| MagicDream a răspuns (pentru MagicDream):

Scuza-mi greselile, dar sunt pe telefon, oricum, banuiesc ca intelegi ce vreau sa spun

Răspuns utilizator avertizat
| MagicDream a răspuns (pentru meinteil):

Daca iti propui asa "anul asta imi fac prietena", sa fii sigur ca din cauza asta e dezamagirea asa mare. Lucrurile astea nu ti le propui, ca nu e ca si cum te-ai duce la magazin sa-ti cumperi un TV nou, ca asa ti-ai propus. De indragostit tocmai, ca te indragostestii fara sa te astepti si cand te astepti mai putin. Nu e ca si cum te-ai duce la o plimbare astazi si gata, pana seara te-ai indragostit si ai gasit o fata care sa-ti placa, asa cum ti-ai propous de dimineata, e aproape imposibil. De o persoana te atasezi in timp, dupa ce o cunosti. Si daca te duci fixat la un bar sau club sa te pui cu toate ciudatele la o masa sau sa discuti cu ele pe net, fii sigur ca nu asa iti gasesti iubirea. Asa am crezut si eu cand l-am intalnit pe fostul, pana sa-l cunosc cu adevarat, ca vai ce baiat linistit si destept, si cand-colo era un obsedat si un disperat si nici nu era bun de nimic. Asta nu inseamna ca eu ma pregătesc sa raman singura pentru toata viata doar pentru ca am cunoscut un pervers, nici nu imi tin intiparit un astfel de gand, doar pentru ca am intalnit eu pe cine nu trebuie. Nu e momentul sa cazi in agonie, la 24 de ani pentru asa ceva, daca aveai 35, mai intelegeam, dar orice om are si esecuri, puteai sa ai o relatie pana acum si sa te desparti la 26, unora asa li se intampla, nu esti singurul si nici nu o sa mori singur, asa tare va vaitati voi baietii, cand nu va iese ceva, mai rau ca femeile, de parca esti la capat de lume, sunt atatia oameni pe planeta asta happy

| MagicDream a răspuns (pentru MagicDream):

Adica deja mi se pare putin amuzant, nu ai gasit ce trebuie intr-un timp destul de scurt si deja iti faci planul cum sa-ti traiesti viata singur... happy E important ca ai avut relatii pana acum si ca ai facut ceva cu viata ta, nu ai bagat la pacanele sau la pariuri sportive si nici nu cred ca esti vreun betiv sau drogat. Toti oamenii au astfel de probleme, nu numai tu, din cauza asta e plin de articole pe net si carti care ne invata cum sa ne impacam cu ideea ca toti avem esecuri diferite, stai linistit, nu o sa mori, tuturor ni se intampla. Eu pana la 20 de ani daca am invata si copilarit langa cocalari, consider ca am facut un bine ca am ramas singura si nu am alergat dupa ei, doar asa, ca sa vad cum e, chiar ma gandesc cum eram acum, daca aveam relatii cu toti balosii sau ma atingea vreun cocalar d-asta de nici nu se spala pe maini dupa ce iese de la wc sau pute a tigari in ultimul hal. Mai fericit esti daca ai rabdare pana gasesti ce iti trebuie: )

Răspuns utilizator avertizat
| MagicDream a răspuns (pentru meinteil):

Pai nu mai cauta si nu te mai enerva

Răspuns utilizator avertizat
| MagicDream a răspuns (pentru meinteil):

Asa e, cine se mai uita la un bosorg de 50 de ani cu 3 divorturi la activ happy laughing

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Femeia cauta interes, majoritatea sunt mult mai putin dezvoltate intelectual! Ati merita sa fiti castrate.

| robertagiuli95 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu.
Pai imi vad de munca sa castig bani si ascultand muzica si gaming in timpul liber.

| coffee4co a răspuns:

Iti gasesti o pasiune si muncesti pentru ea. Daca esti intr-o relatie si nu ai nicio pasiune si nimic altceva de facut, crezi ca e mai bine?

| Aleex_Marius_1998 a răspuns:

Dai la la_ba virginel laughing)